I infektuar me koronavirus! Deputeti Alimadhi dërgohet me urgjencë te Infektivi

Adriatik Alimadhi, kreu i Ballit Kombëtar

TIRANË-Kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, njëherësh edhe deputet i Kuvendit të Shqipërisë është konfirmuar pozitiv me koronavirusin së bashku me bashkëshorten. Lajmin e ka bërë publik në rrjetin social Facebook vetë deputeti, ku ka postuar një foto shtrirë në krevat, por pasdite gjendja e tij u përkeqësua dhe u dërgua me urgjencë te Infektivi në QSUT.

Deputeti 57-vjeçar tregoi se ka shfaqur probleme shëndetësore prej datës 24 mars ku nga urgjenca e kanë transportuar me ambulancë tek Sanatoriumi dhe ka mësuar që kishte probleme me mushkëritë, përmes skanerit që i bënë. Ndërkohë i morën edhe tampon, ku përmes një telefonate pas analizës së kryer në laboratorin e ISHP-së e njoftuan se rezultoi pozitiv me COVID-19.

Alimadhi thotë se ka njoftuar kryeparlamentarin Gramoz Ruçi, por se nga 24 marsi deri sot, 27 mars, askush nuk është kujdesur për të teksa akuzon kryeministrin Edi Rama se po bën propaganda. Ai gjithashtu ka shtuar se ambulanca me të cilën e transportuan nuk kishte kushte për të sëmurët, por e krahasoi me një frigorifer që nuk i mbylleshin dritaret. Deputeti shprehet se kryeministri duhet të kontrollojë shërbimet e të mos i marrë të mirëqena ato që i thonë. 

Alimadhi thotë se asnjë mjek nuk është kujtuar për ta për t’i pyetur nëse kanë nevojë për kujdes mjekësor, por zgjidhja e vetme është me bashkëshorten. Ai shprehet se kujdesen me radhë për njëri-tjetrit cdo 4-5 orë, e pinë me radhë paracetamolin, kujdeset bashkëshortja për të, kurse kur bëhet më mirë kujdeset ai për bashkëshorten. Pak ditë më parë, në 19 mars deputeti Adriatik Alimadhi u kap nga media duke thyer orarin e karantinës.

Deputeti Adriatik Alimadhi në 19 mars kur u kap duke thyer rregullat, pasi nuk respektoi orarin për të qenë brenda në orën 10:00

Postimi i plotë i Alimadhit
I nderuar z. Kryeministër! Nuk kisha ndërmend ta bëja publike gjendjen time shëndetësore pasi analizat nga ISHP më nxorën pozitiv. Duke ju parë ju dhe ministren e shëndetësisë me të cilën shëtisnit shumë serbes sepse e keni vënë përpara këtë popull duke i thënë vetëm futuni brenda...Mirë keni bërë dhe për këtë jemi shumë dakord! Bashkëshortja të cilën e ka kapur edhe atë virusi po më thoshte si nuk kanë turp këta, si gënjejnë këta, si mashtrojnë këta?! E kjo kuptohet sepse ime shoqe dinte dhe po ndjek gjithë ecurinë time. Po ju përshkruaj çfarë kam bërë unë si proces: Në datë 24 të këtij muaji në orët e vona të natës u paraqita në urgjencë. Më bënë vizitën, analizat, si dhe një grafi për mushkëritë. Doktoresha më tha që duhet të shkoja për vizitë në sanatorium dhe ashtu bëra. Më shoqëruan me ambulancë.

Po çfarë ambulancë flisni ju more? Kur hipa në të si në frigorifer, me xhama të hapura që nuk mbylleshin. Ç'të them! Një mjet qe nuk i plotësonte kurrë parametrat për të sëmurë. Dakord, shkova në sanatorium, doktorët atje ishin shumë korrekt dhe pasi më morën të gjitha analizat më thanë ejani nesër në mëngjes për të bërë një skaner. Ashtu bëra, ata më bënë edhe tamponin. Shkova në orën 8 të mëngjesit bëra skanerin, i cili më nxori me probleme në mushkëri.Pasi e kishte parë doktoresha më thotë se dyshojnë për  COVID- 19. Gjithsesi, më tha ajo, këtë do ta japim kur të marrim përgjigjen e analizave nga ISHP, pas orës 16, të datës 24 mars. Ashtu bëra, pas  orës 18 po të asaj dite më merr në telefon doktoresha dhe me thotë se përgjigja e ISHP është që kisha dalë pozitiv.

Po atë ditë njoftova kryetarin e Kuvendit me një SMS mbi gjendjen time shëndetësore. Për hir të së vërtetës më mori menjëherë në telefon dhe më pyeti për gjendjen shëndetësore. I kërkova ndërhyrjen e tij pranë autoriteteve përkatëse. Po ashtu ai më mori përsëri sot në telefon duke më pyetur përsëri për gjendjen shëndetësore, më pyeti nëse ka pasur interesim apo jo.  I thash jo dhe asgjë deri tani. Si ore jo tha...fare, fare? Po deri tani  asnjë interesim. Mirë më tha se po interesohem unë dhe për këtë e falënderoj. Po mirë z. Kryeministër, analizat kanë dalë që në datën 24 sot data 27, si nuk tregohet aspak interesim? Po mirë kjo, njerëzit e mi të dashur që kam qenë në kontakt i bien 127 dhe interesohen për mua, përgjigja e tyre e dini cila është; keni temperaturë pini paracetomol e tjera... Po mirë ata, po unë që kam dalë pozitiv, ku është interesimi? Çfarë duhet të bej unë tani?

Kartela ime është në urgjencën e spitalit Sanatorium. Analizat i ka bërë ISHP, ku çohen më pas? Sigurisht që procesin duhet ta ndjek unë por kur bëra analizat ata më kërkuan numrin e telefonit dhe do më njoftonin prej tij. Pra qe ta kuptosh për mua nuk ka fare interesim dhe po të them mos bëj propagandë; Do vijnë kaq ambulanca;  Do bëhen gati kaq shtretër dhe do bëhen spitale. Kur do behën? Kur të vdesin njerëzit?! Shqiptarët?!Thuaj shyqyr Zotit që shqiptarët po të rrinë në shtëpi ashtu siç po veprohet dhe janë marrë masa në vendet e prekura para nesh. Mirëpo, lëri pallavrat, gjithçka që iu serviret shqiptarëve nga ju është false. Ata po lëngojnë në shtëpitë e tyre, ashtu si edhe unë me bashkëshorten time. Po luftojnë me jetën. E dimë gjendjen e shtetit por mos i mashtro shqiptarët thuaju vetëm të drejtën dhe të vërtetën.

Ne po përballemi vetëm në këtë mënyrë gati prej një jave, unë së bashku me bashkëshorten po e bejmë me radhë, e pi unë një paracetamol i pari, dhe i bëj shërbimin asaj. Më pas e pi ajo paracetamolin dhe më bën ajo mua shërbim. Këtë e bëjmë në 4-5 orë, pa po të ishte për interesim nga ju do kishim vdekur, prandaj mos na gënjeni dhe mos na mashtroni. Dua gjithashtu tu them shqiptarëve se nuk ka vend për panik falë sjelljes suaj të duhur në momentin e duhur.  Veçmas kësaj, statistikat në Shqipëri kanë treguar që nuk ka pasur shumë raste dhe ato të cilat kanë qenë janë mundur të kontrollohen nga shtëpitë e tyre apo edhe ndaj ndihmës së pakushtëzuar të mjekëve në mënyra të ndryshme me njohjet e tyre që kanë. Nuk e bëj këtë shkrim për vete por po të them sinqerisht: kthej sytë dhe gjithë vëmendjen e duhur nga shqiptarët, kontrolloni shërbimet mos i merrni të mirëqena ato qe ju thonë. Informoj njerëzit e mi të dashur që ndihem më i lehtësuar nga gjendja fillestare, jam mirë me shëndetin.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:01
U dërgua me urgjencë te Infektivi, stabilizohet gjendja e deputetit

Report Tv mëson se gjendja e deputetit Adriatik Alimadhi paraqitet e stabilizuar. Pasdite ai u dërgua me urgjencë te Infektivi në QSUT, por ndërhyrja dhe ndihma e mjekëve ka bërë që gjendja shëndetësore të stabilizohet. Deputeti Alimadhi vuan dhe nga sëmundje shoqëruese, hepatit kronik. Kjo ka qenë dhe arsyeja e shtrimit në spitalin Infektiv. Është në gjendje të stabilizuar por mjeket e kanë vlerësuar për shtrim në spital.

Ora 17:59
Rëndohet gjendja, dërgohet me urgjencë te Infektivi deputeti Adriatik Alimadhi

Pasditen e sotme kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi është transportuar drejt Infektivit pasi gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar, pasi është i prekur me koronavirus. Deputeti u dërgua për ndihmë më të specializuar. Lajmin se ishte infektuar ai e njoftoi vetë ditën e sotme.

G.M./d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?

Komento

Komente

 • celua & fitimi: 28/03/2020 10:37

  Rrofte Balli Kombetar Shqiptar.Shqipria e Shqiptarve vdekje tradhtarve

  Përgjigju
 • Gentirone: 27/03/2020 23:47

  Ishalla terheq komen zvarre e i mer me vete te gjithe deputetet etjere

  Përgjigju
 • Brezi i djegur: 27/03/2020 23:03

  Po ti more ballist kur te foli zonja police qe te respektosh rregullat e te rrish ne shtepi, si u pergjigje zotrote.. E di vete une sna gjen gje neve,as nuk begenise te ndalosh se medemek je deputet ti tani .. E mer kodosh te zuri haku polices se e trajtove si lecke, e shkreta detyren po bente.. Ha mut tani bej prape si horr.. Te fala korones

  Përgjigju
 • Ethem MALLAKASTRA: 27/03/2020 22:17

  Po qesh e po qaj per kete goxha deputet ballist qe nxjerr veten ne foto dhe ankohet pse Kryeministri nuk ka vajtur ta shofi dhe se ambulanca nuk ka mbyllur dritaret. -Edhe ne spital ketij njeriu nuk i punon mendja e llogjika.Si duket kerkon ti ngjiti VIRUSIN EDI RAMES. -O mjeran deputet:populli po tallet me shume deputet si puna tende qe jeni aty vetem per te ngritur doren dhe te merrni rrogen sa kryeministri,presidenti,etj,per 1,2,3 dite pune ne muaj.Rri urt dhe falju mjekve te sherojne.Se po te isha une..nuk te jepja as uji. -Si njeri e familjar qe je..te jen te shkuara.Si deputet nuk na kercet fare se kush je e sa te vlen lekura.

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 27/03/2020 22:04

  Ishallah ja ke dhene doren te gjithe deputeteve o Zot.

  Përgjigju
  • vjeshta: 28/03/2020 00:13

   Hahahaha

 • Kasem dorraci: 27/03/2020 18:52

  A more ballist te kisha thene mos dil ne ndalimqarkullim se dhe kotecet jane mbyllur ne ate ore po ti s,me degjove

  Përgjigju
  • Artan: 28/03/2020 06:56

   Ndersa ketij Sali Protopapes me noften "Komisar Memo" Dulla ia futi sa kemba dhe akoma brenda e ka

  • Komisari Memo: 27/03/2020 19:04

   Vetem per keshilla vllavrasese kemi nevoj.Sidoqoft juve beqireve Dulla jua futi sa krahu

 • Adi: 27/03/2020 18:10

  Ku je o trimi qe nuk respektoje regullat

  Përgjigju
 • pap: 27/03/2020 17:53

  Po ketij pse i'a kane hequr pistoleten nga dora, mor aman. I'a kane lene gishtat ngrefur!!! Po si do te bente vendi pa kete koke te madhe??!! Puu, puu, puu, 'po na shohin syte e degjojne veshet?!

  Përgjigju
 • dulja: 27/03/2020 17:07

  respekto rregullate e Qeverise se do ta hashe more veshte

  Përgjigju
 • Emigranti: 27/03/2020 16:07

  Po ckujtove ti ore turpi i atij parlamenti se meqe je "deputet" do merren te gjithe me ty. Kjo tregon se po te ishe ne pushtet do shikoje vete by..en tende mjere populli ne juve

  Përgjigju
 • Lulqim Basha: 27/03/2020 15:35

  Ky po eshte lajm thone se i kap gjithe parlamentin e do shuhen te gjithe keshtu me hapet mua rruga

  Përgjigju
 • Or Tej: 27/03/2020 15:32

  Kujt po i rruhet oer ty ... do kesh ngrene pula me virus

  Përgjigju
 • Andi: 27/03/2020 14:58

  Mer e pi antibiotike te forte,,ALIMADHI ,paracetamoli eshte si asoirine,,,merr ibuprofen 600gr....

  Përgjigju
 • Demka: 27/03/2020 14:56

  Po akoma se ke kuptuar or debil + debile, se nga korona preken shume dhe jo te gjithe shtrohen? Kurohen ne shtepi dhe kur rendohen shtrohen ne spital. Per ty sa e kane mare vesh qe je Balli i Kombit jane qetesuar, dhe kan thene ky eshte nga me te fortit, ia del vete, ta ruajm per ndonje plak shtratin....

  Përgjigju
 • Aida: 27/03/2020 14:54

  Fillimisht, sherim te shpejte dhe p probleme te metejshme!Ne rradhe te dyte ,ekziston nje rregull ndalimi qe ju dolet edhe ne televizor duke ecur dhe thyer ate. Normalisht ka nje, protokoll.Ju nuk keni pse perdorni pushtetin qe ju dhurua ,per te kerkuar aherbim me te specializuar.Nuk jeni as me I miri as jeta e te tjereve nuk, eshte se vlen me pak. NE VEND TE MERRNI KRYETARIN E KUVENDIT,MERRNI SERISH 127 qe tju udhezojne. Nese ende nuk e dini,Nuk ka kure ende per Covid-19,e paracetamoli eshte nje ilac qe mund te te qetesoje. Pi lengje te ngrohta sa m a shume ,sa me pak kondicioner dhe larg pallavrave. Te shkuara serish.

  Përgjigju
 • XRK: 27/03/2020 14:49

  Ishalla vdes dhe ishalla vdesin te gjithe politikanet o zot ishalla. Te shoetojme njhere e mire nga kta vemje.

  Përgjigju
 • Nukkam: 27/03/2020 14:41

  Do Zoti do ket takuar edhe tjer ne parlament

  Përgjigju
 • Delinquenti: 27/03/2020 14:17

  Ne rradhe te pare ju uroj sherim te shpejte dhe pa vuajtje se nuk eshte e lehte tA kalohet por do te thoja lutju zotit te jeshe ne ate gjendje qe je tani qe te mos shkosh ne spital se po u bere per spital ....... jo vetem per spitalet e shqiperise por te gjithe spitalet e europes NUK KANE DESHTUAR AKOMA DHE SHPRESOJ SHPRESOJ SHPRESOJ TE MOS DESHTOJNE POR JANE NE KOLAPS, ZOTI JU NDIMOFTE DHE NA NDIHMOFTE TE GJITHEVE

  Përgjigju
 • Veterineri: 27/03/2020 14:15

  Merr presidentin ne cel, se te vjen ai me komposto. Ne parlament nuk je i dobishem, te pakten behu 1 her te vetme me presidenti. Mos harro ti japesh doren dhe 1 perqafim te ngroht. Gjithsesi te shkuara ju dhe bashkshortes.

  Përgjigju
 • virusi: 27/03/2020 14:13

  paç kemben e mbar dhe per koleget e tjer

  Përgjigju
 • Tironci: 27/03/2020 14:12

  Sherim sa me te shpejte! Por mos bo politike dhe ne krevat? Kur te sherohesh pastaj bon politike siç jeni mesuar ju me tridhime e shpifje.

  Përgjigju
 • Erik: 27/03/2020 14:05

  Te shkuara z.Alimadhi, e kalofsh sa me lehte. Me sa e kam ndjekur Ramen ne debatin pse nuk behen me shume teste se sa behen aktualisht, ai ka thene edhe nese do beheshin me shume teste e do dilnit pozitive, mjeket do ju thoshin te rrini ne shtepi dhe te merrni keto masa, mos prisni te shtroheni ne spital te gjithe, ndaj konsideroheni veten sikur e keni virusin aktualisht qe flisni dhe jeni rrezik per te tjeret. Ne rastin tuaj kujdesi dhe trajtimi duhet te ishte me i shtuar nga mjeket dhe strukturat shteterore, por ne kete kohe te gjithe jane ne ajer dhe duhet mirekuptim.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vatra e infeksionit me COVID në QSUT, PD: Qeveria e la personelin mjekësor në mëshirë të fatit