Al Bano humb nënën, këngëtari i ëndrrave për liri anulon pjesëmarrjen si i ftuar në Festivalin 11-të në Bunk'Art

Al Bano humb nënën, këngëtari i ëndrrave për liri anulon pjesëmarrjen si i ftuar në Festivalin 11-të në Bunk'Art

TIRANË- Dëshirën dhe kënaqësinë për të marrë pjesë në një ngjarje të veçantë në Shqipërinë që ai e vlerëson shumë, e ndërpreu një fatkeqësi familjare.

Këngëtari italian Al Bano Carrisi nuk do të mund të na emocionojë në festivalin e 11-të që po zhvillohet në Bunk Art 1, sepse ditën e sotme ka humbur nënën në moshën 96-vjeçare.

Ajo që ai e quante “Zonja më e mirë në botë”, mbylli sytë përgjithmonë duke e lënë në një trishtim të madh te këngëtari, siç raportojnë edhe mediat italiane.

Lidhja e tyre ka qenë shumë e fortë, aq sa ishte e vështirë që gjatë intervistave, Jolanda, nëna e tij të mos përmendej të paktën një herë. "Ajo është një luaneshë, kushdo që lëndon fëmijën e saj nuk ka rrugëdalje", thoshte në një nga intervistat Carrisi.

Al Bano me nënën e tij, Jolanda

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ree: 10/12/2019 19:33

    Ngushellime zotit Kariza

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori