I veshur me kostum Halloween, i riu sulmon me thikë pasagjerët brenda një treni në Tokio, 17 të plagosur! Momenti kur dalin duke ulëritur nga treni

Të paktën 17 persona janë plagosur në një sulm me thikë dhe zjarrëvënie, në një linjë treni nëntokësor në kryeqytetin japonez, Tokio. Pamjet video tregojnë pasagjerët duke vrapuar nëpër vagona larg flakëve dhe duke u ngjitur nga dritaret e trenit.

Incidenti ndodhi rreth orës 20:00 me orën lokale (11:00 GMT) pranë stacionit Kokuryo, në periferinë perëndimore të qytetit. Policia thotë se një burrë rreth të 20-ave është arrestuar në vendngjarje. Sipas mediave lokale ai ishte me një kostum Halloween.

Po sipas dëshmitarëve okularë duket se tregojnë një të dyshuar me një kostum ngjyrë vjollce dhe jeshile të ndezur, të ngjashme me personazhin Joker nga komiket e Batman.

'Mendova se ishte një marifet për Halloëeen', tha një dëshmitar për gazetën Yomiuri për sulmin. 'Pastaj, pashë një burrë që ecte në këtë rrugë, duke tundur ngadalë një thikë të gjatë.'

Dëshmitarët okularë thonë se i dyshuari spërkati vendim me një lëng përpara se ta digjte.

M.Q./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë