Immobile në 'frymën e fundit' me penallti, Lazio fiton 1-0 me Fiorentinën (VIDEO)

Festa e Lazios

Në "Olimpico" të Romës, Lazio fitoi 1-0 kundër Fiorentinës për javën e dhjetë në Serie A. Ndeshja mes dy rivalëve ishte e luftuar dhe për 94 minuta nuk prodhoi gola, paçka rasteve të shumta në të dyja portat. Do duhej pikërisht minuta e fundit që Lazio të fitonte një penallti, kthyer në gol nga kapiteni Immobile, që i dhuroi fitoren të tijve. Kështu, Lazio me 16 pikë shkon në vendin e shtatë, një pozicion dhe një pikë më pak se Fiorentina (17 pikë, vendi gjashtë).

GOLAT/ Berisha në ditën 'jo', Gjimshiti e mposht në derbi! Në fushë edhe Ismajli, Lazio fiton 1-0 me Fioren

×

Shpërthimi në banesën e gjyqtarit të Gjykatës së Shkodrës, reagon KLGJ: Dënojmë këtë akt kriminal, të zbardhet ngjarja