Infektohet me Covid presidenti i FIFAS, vetë-izolohet në shtëpi

Gianni Infantino

Infektohet me Covid presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

Lajmi është konfirmuar pak minuta më parë nga FIFA në faqen zyrtare. Përmes një postimi FIFA shkruan se numri një i futbollit në botë ka marrë sot konfirmimin se është pozitiv me Covid.

Pas kësaj ai është karantinuar në shtëpi.

"Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino mori konfirmimin sot se ka dolë pozitiv për koronavirus. Presidenti pasi ka paraqitur simptoma të lehta menjëherë e ka vendosur  veten në vetë-izolim dhe do të qëndrojë në karantinë për të paktën dhjetë ditë", shkruan FIFA.

 

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Videolajm/ Në prag të pavarësisë, të rinjtë e FRESSh vendosin 700 flamuj kombëtar në qendër të Sarandës në kujtim të viktimave COVID