'Integriteti t'ju shoqërojë kudo', Soreca uron prokurorët e rinj: Përfaqësoni drejtësinë e re

'Integriteti t'ju shoqërojë kudo' ky ka qenë mesazhi që ambasadori i BE, Luigi Soreca ka dhënë për 10 prokurorët e rinj të miratuar ditën e mërkurë.

Soreca, përmes një reagimi në Twitter, është shprehur i lumtur që 10 prokurorët e rinj do të përfaqësojnë drejtësinë e re në vend dhe do të jenë zbatuesit e parë të reformës në drejtësi.

'Shumë i lumtur që fola me 10 prokurorët e rinj në ceremoninë e betimit para Këshillit të Lartë. Së shpejti ata do të arrijnë destinacionet e tyre në 9 zyra lokale. Ata përfaqësojnë gjyqësorin e ri në Shqipëri, rezultat i Reformës në Drejtësi. Urime! Integriteti t'ju shoqërojë kudo', shkruan Soreca.

10 prokurorët e rinj nga nesër do  të jenë në të gjithë vendin për të nisur detyrën dhe vazhduar hetimet e lëna në mes nga prokurorët e shkarkuar prej vettingut.


Lajmi kryesor:

VIDEO/Betohen 10 prokurorët e rinj! Soreca: Jeni e ardhmja, zbatoni reformën (Në ceremoninë e betimit edhe një vogëlushe)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Mes 10 viktimave në aksidentin tragjik në Kroaci, 'Report Tv' siguron foton e shoferit rezervë që humbi jetën mëngjesin e sotëm! U ndërrua me kolegun 30 min para ngjarjes