Ishte trajner i përkohshëm, Tirana mban Julian Ahmatajn! Halili konfirmon për Report tv: Do të vazhdojmë me të

Ishte trajner i përkohshëm, Tirana mban Julian Ahmatajn! Halili konfirmon për Report tv: Do të vazhdojmë me të

Julian Ahmataj

Tirana konfirmon në pankinë Julian Ahmatajn të paktën deri në fundin e këtij sezoni. Trajneri nga Elbasani u ul në pankinën e bardhebluve më 5 tetor të vitit të kaluar pas largimit të Orges Shehit me statusin e trajnerit të përkohshëm. Por ditët e ndërrimit të viteve kanë shërbyer për një analizë të situatës në kampin bardheblu dhe Ahmataj është koinfirmuar në pankinë.

Presidenti I Tiranës Refik Halili i pyetur nga Report TV nëse 44 vjeçari është konfirmuar në pankinë ka thënë: “Patjetër që do vazhdojmë me Ahmatajn”.

Julian Ahmataj ka drejtuar deri tani këtë sezon Tiranën në 16 ndeshje duke siguruar 4 fitore, 4 barazime e pësuar 4 humbje. Tirana mban vendin e tretë në renditje ndërsa pas një jave luan ndeshjen e parë për këtë vit ndaj Dinamos në Superiore.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi