POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Itali/ Helikopteri përplaset me avionin turistik në Alpe, 5 të vdekur

Helikopteri i përplasur në Alpe

ITALI- 5 persona kanë vdekur nga përplasja e një avioni turistik dhe një helikopteri në Alpet e Europës. Ngjarja saktësisht ka ndodhur në kufirin mes Francës dhe Italisë në  La Thuile. Autoritetet kanë arritur të shpëtojnë dy persona nga përplasja ajrore ndërsa për transportimin e tyre  janë vënë në dispozicion dy helikopterë , me një doktor dhe një ekip shpëtimi. Ata janë në spitalin e Aosta jashtë rrezikut për jetën. Nuk dihen ende shkaqet se si ka ndodhur përplasja në Italinë Veri- Perëndimore por akullnaja e Aostës njihet për turizmin e saj dimëror si një resort për ski. 


a.k./Shqiptarja.com
Komento