Izet Haxhia: Jam dëshmitar okular, në vitin 2000, Marsida Xhaferllari në hotel në Turqi me kriminelin...më takuan të dy

TIRANE - Izet Haxhia ka bërë një deklaratë të fortë kundër gjyqtares së Kushtetueses emëruar me dekret nga Presidenti Ilir Meta, duke thënë se ka qenë dëshmitar okular kur në vitin 2000, Marsida Xhaferllari, kur ishte gjyqtare në Fier, është takuar në një hotel në Turqi me një kriminel të rrezikshëm, të cilit ai i jep vetëm inicialet, F.K.

I ndodhur në qeli, Izet Haxhia ka autorizuar avokatin e tij Idajet Beqiri për ta bërë publike dëshminë e tij ku ngre pyetje ndaj gjyqtares Xhaferllari se cfarë lidhje ka mes saj dhe kriminelit? Izet Haxhia jep edhe emrin e hotelit ku ka parë Xhaferllarin me personin që ai thotë se është kriminel, madje thotë se të dy ata e kanë takuar Izet Haxhinë në hollin e hotelit, kur ky i fundit ishte në arrati në Turqi, para se të vetëdorëzohej së fundi e të ekstradohej në Shqipëri ku ka rinisur procesi gjyqësor për vrasjen e ish-dhjetoristit, Azem Hajdari.

"Ky dëshmitar okular, i cili ka parë me sytë e tij gjithçka dhe që ka biseduar sy më sy me protagonisten e ngjarjes, për shkak të pozitës izoluese që ka sot, më autorizoi të pyesim drejtpërdrejtë Marsida Xhaferrllarin: A keni mbajtur ju marrëdhënie të ngushta dhe a keni qenë e lidhur me botën më të rrezikshme të krimit në kohën që ishit gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Fier?

A keni udhëtuar dhe a keni qëndruar ju në ATAKOY të Stambollit në Hotelin Hollidey Inn, në vitin 2000 në Stamboll të Turqisë me një kriminel të rrezikshëm, F.K, sa ditë keni qëndruar aty dhe çfarë ju lidhte juve me të? A jeni takuar ju dhe F.K në barin e këtij Hoteli me dëshmitarin Izet Haxhiaj dhe çfarë keni biseduar me të?! Shqipëria dhe shqiptarët nuk e meritojnë të poshtërohen dhe të denigrohen deri në këtë shkallë, sa të përtypin këtë akt kaq antimoral dhe të pashembullt të një palo presidenti që e bëri zhele institucionin më të rëndësishëm të shtetit", shkruan avokati.

Shqetësimet mbi figurën e Marsida Xhaferllarit ishin pasqyruar edhe nga raporti i Drejtorisë për Sigurimin e Informacionit të Klasifikuar, i cili ngrinte dyshime për përfshirje në një praktikë korruptive dhe për këtë arsye Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku dhe kreu i KED-së, Ardian Dvorani janë shprehur se nuk gëzon integritetin e duhur moral dhe etik për të qenë gjyqtare e Kushtetueses. Për rrjedhojë, Marku dhe Dvorani, në vendimin e KED të datës 9 tetor 2019, e vlerësuan Xhaferllarin për këtë kriter me zero pikë, por Presidenti Ilir Meta e dekretoi si anëtarë të Gjykatës Kushtetuese.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

 • Luan: 17/11/2019 22:33

  Bravo izet ti shkosh deri ne fund ky president dhe idashuri i tij dy plerat me te felliqur ne planet lan kokren e namit merni armet u thon popullit po kete radh nese ndodh gje qe nuk ndodh do u bjer e atyre vete ptuu te zgjebosur mallkim per shqiperin ju dhe ata pas jush u shofte fara juaj e vrasesve hajduteve tradhetare e ........e shum akoma !?

  Përgjigju
 • O tej: 17/11/2019 15:28

  Robt ku ti kesh o Met Marside e soj e sorrollop

  Përgjigju
 • Spiro: 17/11/2019 15:05

  RESPEKTE Izet Haxhija dhe Mos u Ndal !! Bjeru Izet Véllai dhe Mos Dégjo Komentet qé té Shajné , sepse jané KoqeLépirésit e PD Krimit dhe LSI PLAÇKITJES qé pér Njé KOCKÉ qé ju hedh Partia , Pérdhunojné edhe MOTRAT dhe MAMANÉ e tyre !!!!!! Té FALENDEROJ IZET

  Përgjigju
 • Comi: 17/11/2019 13:58

  O Faik Izet haxhija eshte kriminel eshte vrases

  Përgjigju
 • Loti: 17/11/2019 12:56

  Ibret Haxhia, sikur s shkon te fillosh e perflasesh me ke ka fjet kjo apo ajo femer para 20 vitesh? Nuk i shkon nje malesori kjo sjellje

  Përgjigju
 • Faik: 17/11/2019 12:35

  RESPEKTE pafund pér IZET HAXHINÉ qé po i jep Njé Ndihmé Reformés né DREJTÉSI me Informacionin ! Besnik MUTI ( Muçi ) do Ngelet né VETTING pasnesér , Marsidén do ta QÉROJNÉ AMERIKANÉT , kurse Vitore KRYEKUSARE Tusha do Shkoj né GOP té MAMASÉ sé saj shumé Shpejt , sepse NUK merr dot Vendime sepse I ka mbaruar MANDATI !!! Vitoria Tusha e KRRIMIT té ORGANIZUAR do Pérfundoj si KATICA JANEVA né Maqedoni !! Mbani mend O Njeréz !!!! AMERIKANÉT , OPDAT dhe FBI do Kundérvihen Shumé Shpejt késaj KÈRRME me mbiemrin Tusha e KRRIMIT

  Përgjigju
 • Raul: 17/11/2019 12:13

  Shikoni o njerëz se për çfarë monstre që fle në hotel në stamboll me kriminelë është gadi presidentit i Republikës ti vërë zjarrin Shqipëri dhe ta ngrejë popullin në luftë.Kjo gjyqtare me performancë zero është promovuar nga presidenti i republikës së dhe nga Nafije Dybeku Baxhelles që ka plagjiature diplomë dhe është simotra e Kejdi dhembcakallja që u promovua nga presidenti për deputete me shkollë të mesme mesatare 6. Mjerë ky vend çfarë ka në krye.

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 17/11/2019 11:07

  Drejtesia shqiptare ne dore te kesaj femre. E ka then mire ai mergimtari qe nuk dua ti permend emrin se do u ndjente I fyer"Shqiperi te kam dhj..e se nuk te kuptova nje here.

  Përgjigju
 • Dine: 17/11/2019 10:51

  Mos eshte ai i partise republikane qe coi 500 kile heroine ne itali.

  Përgjigju
 • BRSS: 17/11/2019 09:31

  ANITA. PERSONI NE FJALE ESHTE MILITANT PARTIE I PD DHE KETA I LIDHTE BOTA E ERRET E KRIMIT TE MBESHTETUR NGA POLITIKAN TE SFERAVE TE LARTA KUR VININ NE FIER ZONJA PO ASHTU NE VITIN 2000KA QEN GJYQTARET NE FIER E KATAPULTUAR PO NGA POLITIKAPER INTERESA TE TYRE PRONAT E SEKUESTRUARA NA LIGJI ANTIMAFIA KETI ZOTRIS JA KTHEU KJO LESH GJYQTARET PA MORAL QE KALON NETET NEPER HOTELE ME NJERZ TE KRIMIT NJOHA E IZETIT KA QEN KUR IZETI ISHTE TRUPROJE I SALI KANCERIT KY PERSONI NE FJAL SHKONTE DHE I LEPINTE B*THEN IZETIT

  Përgjigju
 • Kallash: 17/11/2019 09:14

  Erdhi dita tu shke**hejm robt presidentit e kck o izet haxhia

  Përgjigju
 • Ben: 17/11/2019 08:54

  Ashtu ka pas nje hall shendetesor-do thote.Do u bente operacion njera dhe rastesisht takuam Fate Kojollin ne hotel,qe e njihja si bashkqytetare nga Fieri.

  Përgjigju
 • Beni: 17/11/2019 07:42

  Fatmir Kajolli mik me Fatmir Mediun,Petro Kocin,Sokol Olldashin, doni me o popull

  Përgjigju
  • Tralala: 17/11/2019 13:17

   Ee jan shum miq se nderrojn grat me njeri tjetrin..njerez te rendomt ... ska lidhje shoqeria me keta tipa ,i shikojn grat njeri tjetrit sa te medhaja i kan mullaqet..yypp xhixhi

  • Fierii: 17/11/2019 08:36

   E dyta fatmir kajolli ska vrar njeri se ska b*th e treta fatmir kajolli ka frik na gjobat ne fier kshu we izet deshperimi mos fol kot

 • Gzimi: 17/11/2019 07:42

  Gjithe ngjarjet e botes i ka perjetuar Izeti personalisht nga hoteli ne Stamboll. Ne gjithe ate Stamboll, pikerisht tek Izeti duhet te shkonin me vitin 2000, dhe ky pas 20 vitesh i mban mend me detaje. Kjo Marsida para 20 viteve i bie te kete qene ne gjimnaz...

  Përgjigju
  • Ypi Ypi: 17/11/2019 08:54

   Marsida Xhaferllari Dita dhe vendlindja: 6 Mars 1975, Tirane shihni CV e saj te depozituar ne Gjykaten e Larte: http://gjykataelarte.gov.al/web/marsida_xhaferllari_cv_2173.pdf ne vitin 2000, zonjusha Marsida ka qene me shkolle te mbaruar dhe emerim, udhetim e shoqerim "te bekuar".

 • Eol: 17/11/2019 07:39

  Marsida xhaferllari eshte turp te shkeli pragun e nje institucioni si Gjykata Kushtetuse.Kur punonte pran KLD sinjalizonte gjyqtaret per ankesat qe beheshin kunder tyre. Kete sherbim nuk ua bente per bamiresi.

  Përgjigju
 • Drini: 17/11/2019 07:31

  Ta vertetoje komisioni i vetingut, ne turqi ka dokumenta arkivore hoteli

  Përgjigju
 • Tirona: 17/11/2019 01:08

  F.k eshte Fatmir Kajolli o popull .. edhe pronat kjo i zhbllokoi nga sekuestrot..

  Përgjigju
 • Krimineli meta: 17/11/2019 01:07

  O popull çohuni mor burra e tregojuni vëndin këtyre kriminelve ordiner si ilir mut meta e qenve të tipit salhe malokut. Boll keni duruar o të uruar.

  Përgjigju
 • Mensuti: 17/11/2019 00:52

  BLLA BLLA BLLA PER INAT TE SALI BERISHES QE ESHTE NE KUALICIONI ME LSI QE ESHTE I LIDHUR ILIR META PRESIDENT NE LUFTE ME ED RAMEN UNE IZET HAXHIJA TRANSFORMOHEM KOMUNISTOSOCIALIST I RILINDJES SE ED RAMES

  Përgjigju
 • anita: 17/11/2019 00:37

  PO ti IZET NGA E NJIHJE KETE KRIMINELIN???,,...

  Përgjigju
  • Lushaj: 17/11/2019 13:41

   Izeti eshte si John Alite qe u pendua. Pasi te fusi ne burg xhinsin e Sales ky do shesi libra me kujtime nga krimet e demokarcise

  • edi: 17/11/2019 12:49

   Se njoh Izetin ,por kam degjuar se ka punuar bodyguard tek plaku Dobic Berisha , A duhet me fakte per ju Z.Anita

  • Komentuese: 17/11/2019 10:42

   Po ti qenke Ufo moj×

Lajmi i fundit

John

E pazakontë! Nxënësit mësim në qendër shëndetësore, shkolla u shemb nga tërmeti