Japoni, tajfuni ‘Trami’ shkatërrues në qytetin Osaka, dy persona kanë humbur jetën

Tajfuni “Trami” në Japoni

Japonia është përfshirë nga një ngjarje e rëndë të dielën në afërsi të qytetit Osaka.

Dy persona kanë humbur jetën pasi një tajfun i fuqishëm me emrin “Trami” solli shkatërrim, me erëra që shkonin deri në 216 kilometra në orë.

Tajfuni shkaktoi probleme të shumta. Shumë fluturime dhe linja treni janë anuluar.

Gjithashtu është njoftuar se mbi 750 mijë banesa kanë mbetur pa energji elektrike.

Të paktën 120 persona janë plagosur. Tajfuni i pagëzuar me emrin “Trami” vjen një muaj pasi Japonia u godit rëndë nga stuhia më e fuqishme e 25 viteve të fundit.

Tajfuni “Jebi” shkaktoi përmbytje të mëdha dhe viktima në fillim të shtatorit.

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zbulohen 500 rrënjë kanabisi brenda një banese në Angli, vihet në pranga 29-vjeçari shqiptar: Shkova vetëm për t'i korrur