Jeni djegur nga dielli dhe nuk dini si të veproni? Ja produkti perfekt që duhet të përdorni

Jeni djegur nga dielli dhe nuk dini si të veproni? Ja produkti perfekt që duhet të përdorni

Foto ilustruese

Tashmë që sezoni i plazhit ndodhet në kulmin e tij, janë të shumtë personat që janë djegur nga qëndrimi për një kohë të gjatë në diell. Një nga përbërësit më të mirë për të rregulluar pH natyral të lëkurës, dhe për të zbehur efektin e djegies prej diellit, është uthulla e mollës.

Ky është një produkt i rëndësishëm, për të rregulluar acidet natyrale dhe për të hidratuar lëkurën, si dhe për të rigjeneruar qelizat e dëmtuara. Përzieni pak uthull molle me akull të ngrirë dhe aplikojini këto përbërës në vendet e djegura.

Mund të shtoni edhe dy lugë nga kjo përbërje në dush dhe ta mbani në lëkurë për 20 minuta. Bëjeni këtë trajtim disa herë me radhë, deri sa djegiet të jenë zhdukur dhe të mos ndjeni më dhimbje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Do ketë primare në PS për zgjedhjet vendore, ironia e Ramës për Berishën: Jo faleminderit

Do ketë primare në PS për zgjedhjet vendore, ironia e Ramës për Berishën: Jo faleminderit