“Jeta po rinis”, parodistët e Vlorës mesazhe optimiste nga Shtëpia e Fëmijës në Vlorë! (VIDEO)

Dy humoristët Afrim Agalliu dhe Agron Hamo sjellin një parodi për jetën. Kësaj here dy parodistët e Vlorës kanë zgjedhur që këtë mesazh shprese ta përcjellin nga Shtëpia e Fëmijës në Vlorë. Parodia e ideuar nga dy artistët vjen nën muzikën e kompozuar nga Artur Dhamo. Bashkëpunimet e këtyre tre artistëve gjatë kësaj periudhe pandemie nuk kanë munguar. Por, kompozitori Dhamo ka qenë i angazhuar për artdashësit, me muzikë për këngën e lehtë dhe popullore vlonjate, ashtu sikundër edhe me muzikë për humorin e hollë.


Lajmi kryesor:

COVID 19/Artistët apel për më shumë ndërgjegjësim personal me muzikë, poezi dhe parodi për jetën


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

Arrestimet pas plagosjes në Kavajë, Meta-Ramës: I kape pas ulërimave të mia