Jose Mourinho: Shqipëria, surpriza e këtij Evropiani

Jose Mourinho: Shqipëria, surpriza e këtij Evropiani

Jose Mourinho

Trajneri Jose Mourinho në një reagim të fundit ka thënë se kombëtarja shqiptare është surpriza e Euro 2024. Mes të tjerash portugezi tregon edhe cilësitë e kuqezinjve. 'Dëshirë, tifozllëk dhe rekorde", thotë Mou.

Shqipëria nuk ka asgjë për të humbur dhe do të tentojë fitoren në ndeshjen e 24 qershorit përballë Spanjës, gjë që do të sillte kualifikimin e çmendur në grupin më të fortë në Gjermani 2024.

“Shqipëria është një nga skuadrat që ka thyer çdo parashikim. Në grupin e vdekjes me zero pritshmëri, stadiume plot, ndeshje të bukura, gola në sekondat e para dhe gola në minutat e fundit. Një skuadër plot jetë në kërkim të fitoreve. Nuk e kishim parë një gjë të tillë që prej Kosta Rikës në Botërorin e 2014-s. Kulmi i futbollit”, tha trajneri i Fenerbahces.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Aktivizohet zjarri në zonën e Dropullit, flakët rrezikojnë banesat

Aktivizohet zjarri në zonën e Dropullit, flakët rrezikojnë banesat