‘Ju nuk jeni vetëm’, infermierja kanadeze me kitarën e saj, këndon për të bërë të lumtur pacientin me COVID-19 në intubim (VIDEO)

KANADA- Muzika nuk e shëron COVID-19 por edhe në situatat më të vështira është shoqëruesi më i mirë i emocioneve dhe ndjenjave tona.

Me kitarën e saj, një infermiere nga Otava, në Kanada i ka kënduar një pacienti me COVID-19 në intubim, për ta bërë sado pak të lumtur në një ditë të vështirë.

 “Ju nuk jeni vetëm...”, përsëritej në këngën e infermieres, teksa qëndronte jashtë dhomës së pacientit dhe këndonte me pastërti përmes maskës së saj anti-COVID.

Videoja e këtij momenti prekës infermiere-pacient po bën xhiron e botës!

 

J.GJ./Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Presidenti kroat pyetet nga studenti nga Kukësi në 'Columbia University' për 'Open Balkan': Iniciativë që nuk dëmton rrugën e integrimit të Ballkanit