POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kanada/ Sulmohet nga ariu polar, humb jetën gjahtari, plagosen dy të tjerë

ariu polar

Një gjahtar humbi jetën në Kanadanë veriore, pasi u sulmua nga ariu polar dhe këlyshit të saj. Ndërsa dy gjuetarë të tjerë morën lëndime të lehta. Ata u sulmuan në një fshat në Rrethin Arktik kur dolën për gjuetinë e një balene të vogël.

Pas incidentit,  nëna, ashtu edhe këlyshi i saj u qëlluan dhe u vranë. Ky është sulmi i dytë i një ariu polar në territorin më verior të Kanadasë përgjatë verës.

/
Komento

Komente

  • Burbuqja: 20/10/2018 02:32

    Ariu polar duhet te hyje ne parlamentin e shqipetareve dhe Duke filluar me BALLEN dhe duke mbaruar Me Spiropali.

    Përgjigju
  • Kafsha: 19/10/2018 12:48

    C gop te sëmës deshen funderrinat barbarë ne habitatin e një nëneje me femije te vogel? Ishalla ti kishte cuar ne varr qe te tre, funderrina mu ti.

    Përgjigju