KATAR 2022/ 'Botërori No Stop', gjithë golat e ndeshjeve të 23 nëntorit (VIDEO)

Çdo mbrëmje në orën 11:00, në emisionin ‘Botërori, No Stop’ në Report Tv do të keni mundësi që të ndiqni momente më pikante të çdo sfide të kampionatit botëror ‘Katar 2022’.

Spanja ka poshtëruar në ndeshjen e parë të Botërorit Kosta Rikën, pasi e ka mposhtur me shifrat turpëruese 7-0.

Ndërkohë për të njëjtin grup Japonia bëri surprizën e madhe, Japonia ka bërë surprizën e dytë të madhe të Botërorit, duke mposhtur Gjermaninë 2-1 me përmbysje.

Belgjika fitoi 1-0 kundër Kanadasë në grupin F të Kupës së Botës. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Michy Batshuayi në minutën e 44 pas asistit nga 60 metra të Alderweired.

Sakaq më herët për grupin F Kroacia dhe Maroku u ndalën në një barazim pa gola.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Vdekja e udhëheqësit të Shtetit Islamik, Uashingtoni ishte në dijeni prej javësh

Vdekja e udhëheqësit të Shtetit Islamik, Uashingtoni ishte në dijeni prej javësh