KATAR 2022/ 'Botërori No Stop', gjithë golat e ndeshjeve të 25 nëntorit (VIDEO)

Çdo mbrëmje në orën 11:00, në emisionin ‘Botërori, No Stop’ në Report Tv do të keni mundësi që të ndiqni momente më pikante të çdo sfide të kampionatit botëror ‘Katar 2022’. Janë zhvilluar plot 4 ndeshje dhe rezultatet janë si më poshtë.

Holanda dhe Ekuadori kanë ndarë pikët në ndeshjen e dytë të grupit A të Botërorit, pasi në stadiumin ‘Khalifa’ të Doha-s kanë barazuar 1-1. Fillimisht rrugën e rrjetës e gjetën ‘tulipanët’ që realizuan që në minutën e 6 me Gapko-n, duke dhënë përshtypjen e një sfide jo edhe aq të vështirë.

Gjithsesi nga ky moment amerikano-latinët rritën ritmin dhe në fundin e pjesës së parë barazuan, por që u anulua për pozicion jashtë loje. Ajo që nuk ndodhi në fundin e pjesës së parë ndodhi me fillimin e së dytës, pasi Velancia baraspeshoi shifrat. Ky ishte goli i tretë për ekuadorianin në këtë Katar 2022 dhe i gjashti personal në 6 golat e fundit që Ekuadori ka shënuar në Botëror.

Me këtë rezultat si Holanda ashtu edhe Ekuadori mbajnë vendin e parë dhe të dytë në grupin A me katër pikë. Sakaq për shkak të humbjes 1-3 kundër Senegalit, Katari, që është edhe vendi organizator, bëhet zyrtarisht skuadra e parë që eliminohet nga grupet e Botërorit.

Më herët, për llogari të grupit B, Irani siguroi 3 pikë dramatike kundër Uellsit. Mjafton fakti që goli i parë erdhi në minutën e 99, i realizuar nga Cheshmi. Më pas aziatikët dyfishuan teksa britanikët ishin hedhur në sulm për të barazuar.

Në këtë ndeshje pati edhe dy detaje të veçante siç ishte kartoni i kuq i Hennessey për Uellsin, i pari në këtë Botëror, ndërsa futbollistët e Iranit për herë të parë kënduan himnin e tyre, pasi në ndeshjen kundër Anglisë refuzuan në shenjë proteste ndaj regjimit në Teheran.

Anglia dhe SHBA barazuan 0-0 në ndeshjen e dytë të grupit B për Kupën e Botës. Në Al Bayt Stadium në Al Khor dy skuadrat nuk shkuan më shumë se barazimi "i thatë" 0-0.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Interpelanca e kërkuar nga Alibeaj për McGonigal, Berisha: Bashkërendon aksionin me padronin e tij! Bllokuan kërkesën tonë për debat

Interpelanca e kërkuar nga Alibeaj për McGonigal, Berisha: Bashkërendon aksionin me padronin e tij! Bllokuan kërkesën tonë për debat