KATAR 2022/ E premtja e myslimanëve, tifozët e Katarit dhe Senegalit luten sëbashku jashtë stadiumit (VIDEO)

25 nëntori ka qenë dita e parë e premte e Botërorit të Katarit që ka sjellë disa pamje të veçanta. Për muslimanët, siç është edhe feja e Katarit, është një ditë e shenjtë për lutjet dhe kjo ka qenë arsyeja e rrethimit të stadiumit ‘Al Thumamma’ para ndeshjes Katar-Senegal. Të dy tifozëritë kanë bërë faljen sëbashku para se të futen në stadium për të parë ndeshjen.

Madje një tjetër video tregon ekzistencën e një dhome lutjeje në stadium, që është përdorur nga besimtarët për t’u falur gjatë kohës që ndeshja zhvillohej.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Opozita shqiptare dhe Rusia në një zë kundër Ramës: Shkeli rregullat duke mbrojtur Zelenskyn nga agresori

Opozita shqiptare dhe Rusia në një zë kundër Ramës: Shkeli rregullat duke mbrojtur Zelenskyn nga agresori