Kategoria e Dytë/ Këlcyra fiton në finale mes tensionit, i merr vendin Tepelenës

Kategoria e Dytë/ Këlcyra fiton në finale mes tensionit, i merr vendin Tepelenës

Foto ilustruese nga një ndeshje e Këlcyrës

Këlcyra fitoi 1-3 me Tepelenën në play-out e Kategorisë së Dytë dhe nga sezoni i ri do jetë pjesë e kësaj lige. Në stadiumin "Roza Haxhiu" në Lushnjë, Këlcyra tregoi që në nisje të ndeshjes se do e kërkonte më shumë këtë sukses. Të ardhur nga Kategoria e Tretë, skuadra e Këlcyrës tanimë mposht Tepelenën dhe sezonin e ri do i zërë vendin, me këta të fundit që rrëzohen në të Tretën.

Ndeshja nisi mirë për Këlcyrën, me Shelen që shënoi që në minutën e tretë. Në minutën e 11 ishte Hasa që dërgoi në avantazhin e dy golave Këlcyrën. Në të 24 minutë, Gjyla nga pika e bardhë e penalltisë rihapi ndeshjen, duke gjetur golin e parë për Tepelenën. Në të 90 minutë ishte Balliu që dërgoi shifrat në 1-3, me Këlcyrën që largon Tepelenën nga e Dyta, duke i marrë vendin për sezonin e ri. Në pjesën e dytë, ndeshja u bë më e ashpër dhe e tensionuar me kartona të kuq të njëpasnjëshëm ku Kalemi e Havaraj u ndëshkuan për Tepelenën, ndërsa Trimi për Këlcyrën.

Tepelena 1-3 Këlcyra (Gjyla 24' (p) / Shele 3', Hasa 11', Balliu 90')

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Përplasjet në Veri, Vangjeli: Krahas të drejtës, Kosova tregoi një akt të pashembullt force

Përplasjet në Veri, Vangjeli: Krahas të drejtës, Kosova tregoi një akt të pashembullt force