Këngëtarja Era Rusi i bashkohet nismës “Adopto një gjyshe” (VIDEO)

Këngëtarja Era Rusi i bashkohet nismës së kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj për të “adoptuar një gjyshe”. Artistja jep shembullin e saj, teksa gatuan për ata gjyshër që kanë nevojë për ndihmë në këtë periudhë vetizolimi në shtëpi.

“Një trokitje afër çdo gjyshi dhe gjyshe në karantinë. Të gjithë ju që njihni një të moshuar në nevojë, i cili nuk mund të dalë në këto ditë izolimi, trokasim ne në derën e shtëpisë së tyre. Ju mund të telefoni (numri në rrjetet sociale të Era Rusit) dhe ndihmat për ushqime apo ilaçe mjekësore do të jenë në derën e shtëpisë së tyre. Rëndësia dhe kontributit i gjithsecilit prej nesh është jetik në këto ditë!”, shkruan Era Rusi në profilin e saj në rrjete sociale.


Lajmi kryesor:

'Qëndrimi në shtëpi na ka mësuar se amvisat janë heroina', mesazhe optimizimi nga artistë, sportistë e mësues! (VIDEO)


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!