Kërkoi 1 milionë euro për fotot në gjendje kome, si miku 'i vodhi' privatësinë Michael Schumacher

Kërkoi 1 milionë euro për fotot në gjendje kome, si miku 'i vodhi' privatësinë Michael Schumacher

Michael Schumacher

Michael Schumacher prej 2013 është në gjendje të rëndë, teksa pësoi një aksident duke bërë ski në alpet e Zvicrës. Tre vite pas kësaj ndodhie (2016), një mik i afërm i familjes kishte bërë vjedhurazi disa foto të legjendës së Formula 1 në gjendje kome. Shoku i tij thuhet se i nxori fotografitë nga shtëpia e ish-kampionit të F1 në Liqenin e Gjenevës në vitin 2016 dhe i nxori në shitje për një milionë dollarë.

Sipas The Sun, asnjë media apo gazetë nuk pranoi t'i publikonte ato, duke qenë se ishin në shkelje të privatësisë. Familja e Schumacher konfirmon se anjë foto apo video e tij në gjendje të rëndë nuk qarkullon prej 2013.

Prokurorët gjermanë në Offenburg konfirmuan se "një person i panjohur" kishte marrë fotografi "sekrete" dhe po i ofronte ato për "shuma të larta parash", që besohet të jenë pranë 1 milionë euro.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

14 Maji, PD nuk do të ketë kandidatë në Durrës, Elbasan dhe në Shkodër

14 Maji, PD nuk do të ketë kandidatë në Durrës, Elbasan dhe në Shkodër