Kërkoi konfirmimin mes lotësh, kalon vettingun gjyqtari i Apelit

Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Artur Kalaja pas seancës dëgjimore në KPK

TIRANE-Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtarin e Apelit, Artur Kalaja. Në seancën e parë gjyqtari u përball me dyshime për “trajtim preferencial”.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ngriti pikëpyetje mbi një kontratë sipërmarrjeje të bashkëshortes së gjyqtarit Kalaja si dhe përfitimin e 24 milionë lekëve të babait në AKPP.

Por Kalaja tha se i plotësonte të gjithë kriteret për të vazhduar detyrën. “S’kam pasuri të paluajtshme, kam vetëm dy mjete. Kam dy fëmijë në shkollë publike,” shpjegoi mes lotësh gjyqtari.

Në fund pas shqyrtimit të dokumenteve dhe kontrollit në tre shtyllat e vettingut komisioni vendosi konfirmimin në detyrë.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento

Komente

 • Sala: 08/11/2019 16:29

  Car aktori depsezi.......!!!!!

  Përgjigju
 • Alaudini: 08/11/2019 11:45

  Po qenka muhabeti me qajt aty se kalon kollaj. Si sju vjen turp kpk leshi. Ky eshte miliarder dhe ju mbyllni sy e vesh.

  Përgjigju
 • Kolegu: 08/11/2019 10:49

  Qan shker dhata nga gezimi se do vazhdoj rrjepjen edhe korrjen por shpresoj ne fazen e dyte te mari ate qe moren koleget e vet, gishtin e mesit. Ky eshte nje plehre ,nje gangrene. Mos I gezofshi leket e vjedhura o plehra

  Përgjigju
 • juhengertmortja: 08/11/2019 09:41

  ejjj...megjithmend e kini, po ky eshte lubi ore, ky eshte i pangopur !!! PLERAT E KPK-se, mosungopshi ore funderrina !!!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kryemadhi e paqartë për akuzat e Bashës për viktimat me COVID ! Kundër publikimit të fotove të morgut: S'kanë rrjedhur nga ne