Kërkuan para për të marrë kujdestarinë e 2 fëmijëve, motrat e aktorit Florind Belliu mbledhin mbi 28 mijë dollarë në 13 orë

Kërkuan para për të marrë kujdestarinë e 2 fëmijëve, motrat e aktorit Florind Belliu mbledhin mbi 28 mijë dollarë në 13 orë

Shqiptari që u hodh nga ballkoni në New York me fëmijët dhe të motrën

28.310 dollarë kanë grumbulluar përmes donacioneve në Gofundme deri mëngjesin e të enjtes dy motrat e Florind Belliut që duan të marrin kujdestarinë e fëmijëve. Shuma totale që ato kërkuan nga publiku është 50 mijë euro, ndërsa me njoftimin që u hap vetëm 13 orë më parë, duket se janë në rrugë të mirë.

Çifti Ornela Shehi dhe Florind Belliu lanë pas dy djem të mitur (6 e 2 vjeç), Schwibe dhe Rayan.

GoFundMe është një platformë online ku individë, grupe apo organizata mund të kërkojnë e të mbledhin fonde për aktivitete dhe raste të caktuara.

Hallat kërkojnë kujdestarinë e fëmijëve në kohën kur ende nuk është bërë e qartë mënyra se si ata të dy përfunduan të hedhur nga ballkoni i katit të gjashtë.

Dy pistat e hetimit janë vetëvrasje e dyfishtë me paramendim e çiftit, dhe vrasja e gruas (e cila ishte shtatzëne) nga ana e Florindit, e më pas hedhja nga ballkoni i katit të gjashtë në mënyrë të vullnetshme pas aktit të kryer, e këtij të fundit. Hetuesit, ndërsa vijojnë punën, thonë se në shtëpinë e çiftit nuk kishte asnjë shenjë vetëvrasjeje, ndërsa kanë konstatuar se Ornela “ka rënë” e para nga ballkoni. Versioni i një vetëvrasjeje të përbashkët, - në kohën kur Ornela, shtatzënë, ishte e shëndetshme mendërisht -, sa vjen e errësohet.

Ngjarja ndodhi më 7 gusht në New York, ku çifti u gjet i vdekur poshtë ballkonit në oborrin e shtëpisë ku banonin në New York.

D.GJ/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vin: 11/08/2022 11:01

  Mos i jepni lek kesaj familje te cmendurish ,femijet ti marin familjaret e nenes ata ndihmoni.

  Përgjigju
 • Qytetar: 11/08/2022 09:45

  Tek pershkrimi thote per t’i rritur dhe per te marre kujdestarine ligjore. Keta po behen gati per gjyq me te afermit e nenes me sa duket.

  Përgjigju
  • *****: 11/08/2022 14:56

   Fiks i duan parate qe te marrin me gjygj kujdestarine e femijeve. Se per ti ushqher ata merri. ndihma nga shteti.

 • Maks: 11/08/2022 09:28

  Per mendimin tim motrat e atij te cmenduri skan te drejt kyjdestarie por vetem familja e gruas qe u vra nga ky psikopat

  Përgjigju
 • Ardi: 11/08/2022 09:14

  Nuk e di si funksionojne ligjet atje por vendimin per kujdestarine e merr vetem Gjykata.

  Përgjigju
 • Berti: 11/08/2022 08:54

  A kane te drejte morale ato ti mbajne femijet kur vellai i l tyre u nori nenen? Po te lexoni komentet e fqinjeve dhe deshnintareve ne nypost.com, aty thuhet qe gruaja ka rene dhe bashke me të edhe. nje perde me hekurin e perdes. Te gjithe shprehin dyshime qe ka patur konflikt deri ne renien nga lartesia. Femijet duhet ti mbajne nga ana e te emes.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?



×

Lajmi i fundit

Bardhi dhe Alibeaj takohen me deputetin e CDU/CSU në Berlin: PD nuk kthehet pas, ka qëndrim të palëkundur drejt të ardhmes

Bardhi dhe Alibeaj takohen me deputetin e CDU/CSU në Berlin: PD nuk kthehet pas, ka qëndrim të palëkundur drejt të ardhmes