'Kështjella' me tullumbace u ngrit 10 metra në ajër nga era e fortë, shkon në 6 numri i viktimave nga tragjedia në Australi! 11-vjeçari ndërron jetë në spital

'Kështjella' me tullumbace u ngrit 10 metra në ajër nga era e fortë, shkon në 6 numri i viktimave nga tragjedia në Australi! 11-vjeçari ndërron jetë në spital

5 prej viktimave

Ka shkuar në 6 numri i viktimave nga tragjedia e regjistruar një javë më parë në Australi, ku 'kështjella' me tullumbace u ngrit 10 metra në ajër për shkak të erës së fortë. 11-vjeçari Chace Harrison humbi jetën në spital, pasi mbeti i plagosur rëndë si pasojë e aksidentit.

Ai ishte një nga 9 fëmijët që po luanin mbi 'kështjellë', në momentin që ajo u ngrit nga era. 3 fëmijët e tjerë që mbetën të plagosur janë ende në spital, me plagë të rënda, 2 prej të cilëve në gjendje kritike për jetën.

5 viktimat e tjera të aksidentit janë: Addison Stewart 11 vjeç, Jalailah Jayne-Maree Jones 11 vjeç, Jye Sheehan 11 vjeç, Peter Dodt 12 vjeç dhe Zane Mellor 12 vjeç.

Për ngjarjen kanë nisur hetimet, ndërsa dyshimet janë se 'kështjella' me tullumbace nuk ishte e fiksuar mirë në tokë, duke bërë që të ngrihej në ajër nga era.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

 Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël! Ylemaja  kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë

Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël! Ylemaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë