Kishin fshehur drogën në ‘airbag’-un e makinës, arrestohen dy shqiptarët në Itali! Momenti kur policia ndërhyn për t’i kontrolluar

Dy shqiptar janë arrestuar nga policia në Padova të Italisë, pasi janë kapur më gjysmë kilogrami drogë, të cilën e kishin fshehur në makinën e tyre.

Drogën e kishin fshehur në airbag-un e makinës brenda një qeseje. Gjatë momentit kur policia po i kontrollonte, dy shqiptarët u nervozuan dhe madje njëri tentoj që të largohej.

Por sasinë më të madhe të drogës dy shqiptarët e kishin fshehur në shtëpi. Pas kontrollit në banesën e tyre, ju gjetën edhe 15 kg të tjera lëndë narkotike; mbi 5kg kokainë dhe hashash. Madje në banesë ju gjet edhe një armë në shtëpi.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Me nipin e Ibrahim Rugovës dhe duart në formën e shqiponjës, Meta uron 109-vjetorin e Pavarësisë: Gëzuar shqiptareve kudo që ndodhen