Kishte dhimbje të forta, trajneri Antonio Conte dërgohet me urgjencë në spital

Kishte dhimbje të forta, trajneri Antonio Conte dërgohet me urgjencë në spital

Trajneri i Tottenham, Antonio Conte

Trajneri i Tottenham, Antonio Conte pritet të jetë jashtë fushës pasi po i nënshtrohet një operacioni për të hequr fshikëzën e tëmthit.

Italiani është diagnostikuar me kolecistit, një gjendje e cila shkakton skuqje dhe ënjtje të fshikëzës së tëmthit. Ai do të futet në operacion sot (1 shkurt) për të zgjidhur çështjen që i ka shkaktuar “dhimbje të forta”.

Një postim në llogaritë e rrjeteve sociale të Spurs shkroi: "Antonio Conte kohët e fundit nuk ka qenë mirë pasi ka pasur dhimbje të forta barku. Pas një diagnoze të kolecistitit, ai do t'i nënshtrohet një operacioni për të hequr fshikëzën e tëmthit sot dhe do të kthehet pas një periudhe rikuperimi. I gjithë klubi i uron atij shërim të shpejtë".

Është e paqartë se për sa kohë Conte do të jetë jashtë fushës. Tottenhami do të presë Manchester Cityn këtë të dielë (5 shkurt).

Ata udhëtojnë për t'u përballur me Leicester fundjavën e ardhshme përpara një udhëtimi në Itali për ndeshjen e parë të raundit të 16-të të Champions League me AC Milan më 14 shkurt.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Ukraina dhe Rusia shkëmbejnë 90 robër lufte, më i madh midis dy vendeve

Ukraina dhe Rusia shkëmbejnë 90 robër lufte, më i madh midis dy vendeve