POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Klosi: Jemi kokëulur për jetët e humbura në plazhe, por s'mund të vëmë njerëz të shtetit për t'i ruajtur

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi, ka folur për mbytjet e disa pushuesve në bregdetin shqiptar.

Klosi tha në Kuvend se janë kokulur për humbjet e të gjitha jetëve në plazhet tona, duke shtuar se gjithashtu janë shpëtuar edhe shumë jetë falë punës dhe sistemeve të vendosura.

Jemi kokulur për humbjen e jetëve në plazhet tona, por ama kemi disa jetë të shpëtuara falë sistemeve tona. Nuk mund të vëmë njerëz të shtetit për të ruajtur plazhet, përpjekja duhet të nisë nga poshtë-lart.

Blendi Klosi, ministër i Mjedisit

/
Komento

Komente

  • Loku: 09/07/2018 12:45

    Deklarat skandaloze. Ore karagjoz je administrator i këtyre qe të kan votuar dhe jo padronë të këtij populli

    Përgjigju