Komisioni Hetimor për Inceneratorët, Alqi Bllako: Kam dëshmuar për 5 orë në SPAK! Çdo gjë që kam deklaruar përbën sekret hetimor, nuk dëshmoj dot këtu

Alqi Bllaku është thirrur sot për të dëshmuar në Komisionin hetimor për inceneratorët, si ish Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit. Ai deklaroi se duke qenë se ka dhënë deklarimet e tij në SPAK, nuk mund të dëshmojë në Komision pasi do të shkelte sekretin hetimor.

"Kam dhënë një dëshmi të plotë shteruese për 5 orë në SPAK. Duke qenë se gjatë dëshmisë, në përfundim, jam bërë me dije se ço gjë kam deklaruar përbën sekret hetimor dhe nuk jam lejuar të marr një fotokopje të procesverbalit. Në sajë dhe të praktikës të vendosur nga ky komision, jam në kushtet e pamundshmërisë për të dëshmuar për çka di në lidhje me këto procedura, pasi çdo gjë që di e kam dëshmuar në SPAK. Jam gati të nënshkruaj edhe deklaratën përkatëse, por do ju lutesha të bëja disa sqarime, në lidhje me disa të pavërteta që kanë përbaltur emrin tim", tha ai.


Lajmi kryesor:

Inceneratorët, Gjiknuri: ERE s'ka vendos çmim për energjinë e inceneratorit të Elbasanit! Mangësi që duhet rregulluar! Alqi Bllako: Kam dëshmuar në SPAK, s'shkel sekretin hetimor


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Tifozët e Marokut imitojnë ata japonezë dhe pastrojnë tribunat pas ndeshjes kundër Spanjës (VIDEO)

Tifozët e Marokut imitojnë ata japonezë dhe pastrojnë tribunat pas ndeshjes kundër Spanjës (VIDEO)