Konfirmohet në detyrë prokurorja e Prokurorisë së Tiranës, e pastër në të tre shtyllat

Prokurorja Afërdita Ndoi (majtas) duke dalë nga KPK

Prokurorja e Prokurorisë së Tiranës, Afërdita Ndoi, ka kalur procesin e vettingut.

Procesi i vetingut për prokuroren Ndoi u realizua nga trupa gjykuese e përbërë nga Olsi Komici kryesues, Firdes Shuli relatore dhe Brunilda Bekteshi anëtare. 2 prej anëtarëve kanë qenë pro dhe 1 kundër konfirimit të saj në detyrë.

Gjyqtarja është vlerësuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) për të tri kriteret e vettingut, përfshirë pasurinë, pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin.

Por KPK vendosi të dërgojë për inspektim në ILD një vendim pushimi nga ana e prokurores për një çështje lidhur me mjekim të pakujdeshëm.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës