Koreja e Jugut do të rishqyrtojë qëndrimin e saj për furnizimin me armë në Ukrainë

Koreja e Jugut do të rishqyrtojë qëndrimin e saj për furnizimin me armë në Ukrainë

1716996042_luftaneukraine.JPG

Koreja e Jugut do të rishqyrtojë qëndrimin e saj për furnizimin me armë në Ukrainë pasi Pheniani dhe Moska nënshkruan traktatin që siguron angazhim të ndërsjellë për të ofruar ndihmë të menjëhershme ushtarake në rast se ndonjë prej vendeve sulmohet.

"Ne planifikojmë të rishqyrtojmë çështjen e mbështetjes së armëve për Ukrainën," tha Këshilltari i Sigurisë Kombëtare Chang Ho-jin, duke sugjeruar një ndryshim në politikën e Seulit për ndalimin e ndihmës vdekjeprurëse për Ukrainën.

Në një konferencë për shtyp, Chang njoftoi sanksione të reja ndaj subjekteve të lidhura me marrëdhëniet midis Koresë së Veriut dhe Rusisë, sipas agjencisë së lajmeve Yonhap .


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Rumania do t'i dhurojë Ukrainës një sistem Patriot! Korea e Jugut do të rishqyrtojë vendimin e saj për furnizimin me armë të Kievit


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Trump lirohet nga akuza, Grenell: Radha është te Hashim Thaçi

Trump lirohet nga akuza, Grenell: Radha është te Hashim Thaçi