Krahasimi me '97/Meksi: Nuk qëndron... atëherë s'kishte transparencë, askush nuk i di faktet reale

Vendosur në paralele me vitin 1997, gjë e cila po bëhet gjerësisht për shkak të situatës së vështirë që po kalon vendi, Meksi ka listuar disa arsye se përse ky krahasim nuk vlen, teksa nuk nguroi të vlerësonte punën e mjekëve.

"Për ta ditur se ç'po ndodh në të dy rastet, duhet të ketë transparencë, nuk ka transparentë në 97 asnjë nuk i di faktet reale, aq me për që 50% e popullsisë nuk e dinë se çfarë ndodhi, dinë vetëm se çfarë shkruhet. Pikërisht atëherë iu tha njerëzve "bëni çfarë të doni dhe asnjëherë nuk iu tha që nuk duhet të lejoheshin të bënin çfarë të donin". Përgjegjësitë janë tjetër gjë, kjo është tjetër gjë. Edhe në këtë rast, nuk kam asnjë vërejtje për punën e mjekëve, duhen falenderuar, duhet t'u jemi mirënjohës, nuk i hodhën rrobat siç bëri policia dhe ushtria në '97 për të qenë të qetë, siç bënë '97", tha Meksi.


Lajmi kryesor:

Meksi: Rama 'OK' me kufizimet, por jo lehtësimet! Po u thuhet shqiptarëve 'bëni ç'të doni'... opozita dëmtoi veten me largimet, PD duhet të hapë partinë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë