Kremtohet festa e Kurban Bajramit në Lezhë! Besimtarët mysliman falin namazin në xhaminë e qytetit

 

Festa e Kurban Bajramit është kremtuar edhe në Lezhë. Me mesazhe paqeje e harmonie për njeri tjetrin si dhe lutjet për më shume begati, besimtaret mysliman i janë drejtuar që në oret e para të mëngjesit xhamise së qytetit për të falur namazin.efekt
Imami i Xhamisë së Lezhës, përcolli mesazhin e tij me rastin e kësaj feste mjaft të rëndësishme për myslimanet.
Pas faljes së namazit, myftinia e Lezhës hapi dyert për vizita për Festen e Bajramit, ku të pranishem ishin përfaqësues lokal e të partive politike në këtë qytet.


Lajmi kryesor:

Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falin namazin në sheshin 'Skënderbej'! Bujar Spahiu thirrje të rinjve: Mos u largoni nga vendi


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Jeta ushtarake në Shqipëri/ Studentja e FA-së në Studio Live: E kam privilegj! Ambient maskilist? Është mit, jemi një familje

Jeta ushtarake në Shqipëri/ Studentja e FA-së në Studio Live: E kam privilegj! Ambient maskilist? Është mit, jemi një familje