Kupola e Krimeve të Rënda dhe policisë zbarkojnë në Durrës pas atentatit, Prela takon kolegun në spital (VIDEO)

Kupola drejtuese e Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Policisë së Shtetit kanë shkuar në qytetin e Durrësit pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Drejtorja e Krimeve të Rënda Donika Prela ka shkuar në spitalin e Durrësit ku ka zhvilluar një takim të shkurtër me prokurorin Ndoja ku është interesuar mbi gjendjen e tij shëndetësore, pasi mori një plumb në kurriz nga atentati.

Report Tv ka siguruar pamjet e momentit kur Prela del nga ambientet e spitalit. Në Shkozet ishin edhe Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu me drejtuesin e departamentit të policisë  kriminale Tonn Vocaj. Dosja po hetohet nga Krimet e Rënda për shkak të statusit të prokurorit. Dy prokurorët Besim Hajdarmataj dhe Anton Martini kanë marrë në dorë hetimet, ndërsa do të udhëhiqen nga ky i fundit.

Donika Prela dhe Tonin Vocaj te spitali i Durrësit


Lajmi kryesor:

Plagosen në atentat prokurori i Durrësit dhe 'i forti i Sukthit'! Gjendet makina e padjegur e autorëve dhe 2 kallashnikovë


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', marshimi i tifozëve të Kombëtares që 'veshi' Dortmundin kuqezi

VIDEO/ 'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', marshimi i tifozëve të Kombëtares që 'veshi' Dortmundin kuqezi