Krimet e Rënda ndryshojnë masën e sigurisë për ish-deputetit Arben Çuko

TIRANË- Gjykata e Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-deputetit socialist dhe ish-drejtor i Burgjeve Arben Çuko, nga 'arrest shtëpie' në 'detyrim paraqitje'.

Kujtojmë se për Çukon Gjykata më 16 korrik  ka kthyer dosjen për plotësim hetimesh duke i konsideruar ato të deritanishme të paplota dhe me mangësi në drejtim të provave.

Arben Çuko ra në pranga në kuadër të operacionit "VOL-VO4" në 18 tetor të vitit të kaluar dhe akuzohet për kryerjen e veprës penale “Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”.

Emri i ti tij doli në përgjimet e grupit Avdylaj. Çuko akuzohet se në kohën kur ka qenë në krye të Drejtorisë së Burgjeve ka miratuar transferimin e të dënuarit Olsi Karagjozi kundrejt ryshfetit 3.000 euro.

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento

Komente

 • Arber: 01/08/2019 12:08

  Respekt Komandant Beni..

  Përgjigju
 • gankserri: 01/08/2019 10:08

  Me shume se i vonuar vendimi per ndryshimin e mases per Cukon. Turp i prokuroreve dhe politikes do te mbetet kjo cmenduri dhe padrejtesi qe i bene ketij njeriu me shume se te ndershem dhe profesional. MGJT dua ti kujtoj ketyre gjiykatave dhe prokuroreve qe jane aq te paskrupullt dhe imorale sa ste kursejne per hire te politikes a rryshfeteve, qe Arben Cuko e ka me te fuqishme ringritjen sesa renein. Mos mendoni se e keni mposhtur, pasi e drejta e tij do ju verboje dhe jo vetem. Respekt te pamate per ty shoku im, Cuko

  Përgjigju
 • Lushnjari: 01/08/2019 09:23

  Vendim shume i vonuar per Z.Cuko. Biles me provat qe kane dale per mendimin tim ka qene arrestimi i nxituar. Arben Cuko eshte njeri dinjitoz.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Shahu’ i dy superfuqive, SHBA skeptike ndaj Kinës për çështjen e Tajvanit: Nuk mund t’i zëmë besë, nuk kanë miq as aleatë