Kritikat e bujshme të Ibsen Elezit, kundërpërgjigjet Ristani: Ja si u zgjodha Sekretar i PD

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani, i është përgjigjur ish-kryetarit të PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili bëri bujë me fjalimin e tij në Kuvendin e partisë, të dielën më 29 prill.

Ndër të tjera, shënjestër e kritikave të Elezit ishte dhe Ristani, për të cilin tha se nuk i plotëson kriteret për të qenë Sekretar partie. Nga studio e Report Tv, Ristani iu përgjigj Elezit, duke thënë se nuk është emëruar në këtë detyrë, por ka fituar me garë përballë Eduard Selmit dhe Enkelejd Alibeajt.

“Nuk ishte kjo tema e bisedës, ne po diskutonim për statutin. Unë nuk jam emëruar në këtë detyrë, kam fituar me garë. Kam pasur përballë Selamin, Alibeajn dhe kam fituar në një garë legjitime brenda PD. Isha deputet i zgjedhur, zv.ministër i PD, kështu që s’dua të merrem me këtë histori. Por nuk ishte ky orientimi i Kuvendit, nëse i plotësoj apo jo unë kriteret për Sekretar. Një njeri që e do PD vjen dhe kontribuon.

Edhe Selami ishte kritik, por nuk e kanë bërë këtë, nuk kanë kontribuar. Kritika nuk mund të bëhet për show, për të tërhequr vëmendje, çështja është ‘e do forcën politike, do të japësh një kontribut?’, gjeje mundësinë. Harxhi dhe Kulluar dhanë kontribut dhe pse janë grup kritik”

Arben Ristani, Sekretar i Përgjithshëm i PD


Lajmi kryesor:

Ristani: Vetting në PD për filtrimin e kandidaturave, formatim degëve


  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)