Kruja nuk gjen qetësi nga zjarret, flakët përfshijnë sërish pyjet, dyshohen të qëllimshme (VIDEO)

KRUJË- Kruja nuk gjen qetësi nga flakët e zjarrit. Ditën e sotme një zjarr ka përfshirë pyjet ndërmjet Borizanës dhe Picrragës rreth mesditës së sotme. Dyshohet se ai është i qëllimshëm por autorët nuk janë identifikuar ende.

Përhapja e flakëve është favorizuar edhe nga erërat e forta dhe temperaturat e larta.  Sipërfaqja e djegur shkon deri në disa hektarë pyjesh.

Përgjatë këtyre ditëve Kruja është prekur vazhdimisht nga fenomeni i djegies së pyjeve, ndërkohë që shuarja e flakëve është vështirësuar akoma më shumë për shkak se ky qytet ka vetëm një zjarrfikëse.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mili: 26/08/2019 18:26

    Ti gjejne e tu futin nganje pishta te ndezurr n meth ktyre pulave

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kush është gjyqtarja në Korçë që liroi zyrtaren e akuzuar për mashtrim se fëmijët e saj pësuan tronditje psiko-emocionale

Kush është gjyqtarja në Korçë që liroi zyrtaren e akuzuar për mashtrim se fëmijët e saj pësuan tronditje psiko-emocionale