Krujë, shkrumbohet nga flakët mjeti tip 'Golf' në pronësi të 24-vjeçarit, përfshihet nga zjarri kioska

KRUJË- Një mjet tip 'Golf' është përfshirë nga flaktët orët e para pas mesnatës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:20. Mjeti tip 'Golf' është në pronësi të një 24-vjeçarit i identifikuar si Donald Shullazi. Burime zyrtare nga Policia e Durrësit bëjnë me dije se për shkak të flakëve të makinës, është përfshirë nga zjarri edhe një kioskë që ndodhej aty pranë.

Fatmirësisht janë shënuar vetëm dëme materiale. Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të saj. 

"Më datë 18.07.2021, rreth orës 01:20, në Krujë, ka rënë zjarr dhe është djegur mjeti tip "Golf", në pronësi të shtetasit S. Sh., 24 vjeç, banues në Krujë. Si pasojë e zjarrit ka marë flakë dhe një kioskë që ndodhej në afërsi të mjetit, nga e cila ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit", shkruhet në njoftimin e policisë.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Reshje të dendura në Kukës, përmbyten disa rrugë të qytetit, probleme në qarkullimin e automjeteve