Kryemadhi: Liria e ka emrin UÇK, ata nuk iu trembën Millosheviçit, s'ka drejtësi që mund t’i ulë

Kryemadhi: Liria e ka emrin UÇK, ata nuk iu trembën Millosheviçit, s'ka drejtësi që mund t’i ulë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi

Pas marrjes së Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit si të pandehur për krime lufte nga Gjykata e Hagës, ka reaguar edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e cila shprehet ata nuk iu trembën Millosheviçit dhe se nuk ka drejtësi që mund t’i ulë dinjitetin e asaj që përfaqësojnë.

“Djemtë dhe vajzat e Kosovës së pafajshme u përfshinë në një luftë të padëshiruar, e certifikuar si e drejtë nga drejtësia ndërkombëtare dhe që u kurorëzua me pavarësinë e Kosovës. Ata që nuk ju trembën Millosheviçit nuk ka drejtësi që mund t'i ulë dinjitetin për atë që përfaqësojnë. Si edhe më parë, shpreh bindjen e palëkundur se e drejta do të triumfojë përsëri!”, shkruan Kryemadhi, e cila postin e saj e shoqëron me një foto ku thuhet ‘Liria e ka emrin UÇK’


Lajmi kryesor:

Haga vërtetoi akt-akuzën për krime lufte/ Rama: Ka gjithë mbështetjen e Shqipërisë! Procesi absurd ndaj tij do të vulosë pastërtinë e UÇK-së! Meta: Besoj në pafajësinë e tij!


er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar