POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kryemadhi në Vlorë: Studentët këtu demaskuan Ramën, një skandal do i shpërthejë, shikoni sahatet në shtëpi

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka nisur një tur takimesh në të gjithë vendin me strukturat e kësaj partie.  Nga Vlora, ku takoi të rinj të LRI-së, Kryemadhi tha se nga ky qytet, studentët kanë demaskuar kryeministrin në takimin që u zhvillua për nisjen e dialogut. Kryemadhi gjithashtu paralajmëroi se shumë shpejt një tjetër aferë do të bëhet publike dhe do të ketë lidhje me çështjen  e faturimit të energjisë elektrike.

Pjesë nga fjala e Kryemadhit në Vlorë:

Protesta e studentëve në Vlorë ka një vlerë të jashtëzakonshme, por ka edhe një vlerë historike sepse rinia e ka kuptuar se kur janë të bashkuar dhe kanë një qëllim  mund t’ia arrijnë. Demaskimim më të madh Ramës ia bënë studentët e Vlorës. Ai demaskim iu dha forcë dhe vullnet studentëve. Ne politikanët ndonjëherë bëhemi cinikë, por harrojmë se edhe ne burimin e kemi tek populli. Asnjëri nga ne nuk e meriton atë që kemi, por më e pakta që duhet të bëjmë është që të kujdesemi për qytetarët K.a një skandal tjetër që do i shpërthejë Edi Ramës, shikoni sahatet në shtëpitë tuaja. Ju mund të keni harxhuar 100 kilovatorë, po ata u faturojnë 150.

Ndërkohë Studentët kanë paralajmëruar rikthimin e protestave ditën e hënë në një kohë kur Qeveria ka plotësuar kërkesat e tyre duke miratuar në mbledhjen e fundit për vitin 2018 "Paktin Për Universitetin" i cili parashikon përgjysmimin e tarifës së studimeve, investimin e 27 mln euro në konvikte, dixhitalizimin e doktoraturave, bursa deri në 100 mijë lekë të vjetra për studentët në nevoje dhe ekselentët apo dhe punësimin në administratë pa konkurs të 1 mijë studentëve ekselentë. (Lexo këtu).

Komento

Komente

 • Ver llapa: 06/01/2019 18:38

  Po do me ftohesh o Mona duke bredhur.Mu tha llapa duke pritur

  Përgjigju
 • Qoqja: 06/01/2019 18:18

  PER 8 VJET QEVERISJE SA MAJTAS DHE DJATHTAS ZONJA E PAR E VENDIT TIM NUK U NDIGJU FARE SE NUK KISHTE KOHE SE DO MBLIDHTE PARAT KURSE TANI QE SKA KU USHQEHET BEN DY MITINGJE MBRENDA DITES SA ELBASAN NE VLORE SE DON ME CDO KUSHT TE JET PJESTARE NE TEPSIN QEVERISESE.HALL I MADH E KA ZENE KTE ZONJE .ZOTI E SHPETOFT NGA MEKATET QE KA MBI VETE DHE FAMILJES SE SAJ .

  Përgjigju
 • redu: 06/01/2019 17:54

  Nje dite Rama dhe do largohet , por ty dhqiptaret kurre nuk fo te sjellin ne pushtet , qe e keq perdore kur e kishit

  Përgjigju
 • Gazi: 06/01/2019 17:38

  Nga Elbasani ne Vlore kjo baxhella per te ngritur studentët ne proteste polotike

  Përgjigju