Kryemadhi uron besimtarët mysliman: Muaji i Ramazanit rrit forcën e çdonjërit për përballimin me sukses të sfidave

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët mysliman që nisën sot muajin e Ramzanit. Me një shënim në Facebook, Kryemadhi i uron besimtarëve agjërim të lehtë, ndërsa shkruan se muaji i Ramazanit  rrit forcën e çdonjërit për përballimin me sukses të sfidave.

"Agjërim të lehtë e të pranuar për të gjithë ju, të dashur motra e vëllezër besimtarë myslimanë.

Muaji i Shenjtë i Ramazanit që nisi sot, është muaj i faljes dhe mirëkuptimit, i cili afron njerëzit më shumë me krijuesin, lartëson vlerat më të mira dhe rrit forcën e çdonjërit për përballimin me sukses të sfidave që përballemi në familje, në shoqëri dhe në Shqipëri. Paqja dhe mirësia qoftë në zemrat dhe shtëpitë e çdo shqiptari!", shkruan Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Nis muaji i Ramazanit, i dyti vit në pandemi, uron politika! Rama nga Xhamia e Et'hem Beut: Muaji i afrimit me dritën në fundin e tunelit rraskapitës të pandemisë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Mbledhja e PS në Vlorë,  Afrim Qëndro lë postin e zv/kryetarit të Bashkisë në Vlorë, zhvendoset në Elbasan me Gjiknurin