Kryemadhi uron nga Komuniteti mysliman: Dua të uroj të gjithë shqiptarët në këtë ditë të shënuar!

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar shqiptarët nga komuniteti mysliman.

'Në këtë ditë të shënuar të gjithë besimtarëve myslimanë dua të uroj të gjithë shqiptarët. Ajo që është shumë e rëndësishme vetëm besimi në zot na krijon mundësinë për të qenë vetvetja të largojmë të keqen por përkundrazi ta luftojmë atë. Gëzuar edhe pse ju jeni në punë.'-tha Kryemadhi.

Teksa u pyet në lidhje me moshapjen e xhamisë së Namazgjasë, Kryemadhi nuk pranoi të jepte një përgjigje direkte, duke shtuar se; “Kam shumë komente, por se mendoj se sot është për të folur për këtë gjë. Besimi është i shqiptarëve, as i tullave, as i gurëve. Nuk e ndërton dot besimin në një godinë, as e merr dhe as nuk e ble dot.”.


Lajmi kryesor:

Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falin namazin në sheshin 'Skënderbej'! Bujar Spahiu thirrje të rinjve: Mos u largoni nga vendi


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Noizy flet për nënën e vajzës dhe jetën romantike sot: Single apo në lidhje?

Noizy flet për nënën e vajzës dhe jetën romantike sot: Single apo në lidhje?