Kryemadhi: Vendimi i Gjykatës së Durrësit tregoi se ku po na çon Rilindja

Monika Kryemadhi

LUSHNJE- Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi reagoi nga Lushnja për vendimin e Gykatës së Durrësit e cila sot vërtetoi mandatin e kryebashkiakes së Durrësit Valbona Sako. Kryemadhi deklaroi se ky vendimi tregoi se ku po na çon Rilindja e Reformës në Drejtësi. Ajo komentoi edhe ndryshimet në kodin penal të cilat u miratuan në parlament ditën e djeshme duke thënë se parlamenti dje u kthye në një teatër kukullash.

"Vendimi Gjyk. Durrësit tregon ku po na çon Rilindja e ref. në drejtësi. Sot ra siguria juridike e një vendimi gjykate. Absurdi i sotëm duhet të futet në librat e jurisprudencës. Parlamenti dje u kthye në një teatër kukullash. Dje dy vendime qesharake në të njëjtën seancë. U miratuan dy mega aferat korruptive të Balldren- Milot, Orikum- Dukat, më pas u  ndryshua ligji për ofertat e pa kërkuara. Askush mos  mendojë që mund të gëzojë taksat, e shqiptareve, ndryshimet në ligjin e koncensioneve kllounata më e madhe, pas 30 qershorit", tha Kryemadhi.

 • Sondazhi i ditës:

  A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento

Komente

 • edi: 20/07/2019 01:51

  Jou *ucja e Kombit Mos qaj hallet e Edit ku po ju con Qaj hallet e Vetting -Drejtesine dhe SPAK ,ku do te perplasin ty dhe ate kodosh burre leshi qe kerkon te duket dikush Felliqesira qe i qeruat Kombit dhe Popullit gjithcka Jetoni ne Saraje moderne dhe i gjori Popull qe ju besoi ju dhe ju votoi ska buke te haje Kriminele te felliqur pa shpirt dhe asgje ne trupin tuaj te vdekur

  Përgjigju
 • Cubel breca: 19/07/2019 22:13

  Keto Jan gjygjtaret e mikut tend salush qe po ju vjen fundi.Sdo ket me kursant plepash e ushtar partie qe edhe ne hale marin leje tek babà sali .

  Përgjigju
 • REXHEP HAJDAR LEKA [ kepi ]: 19/07/2019 22:00

  Po ti moj bu monika a e di ti se sa fytyr e urer je për popullin SHQIPTAR.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Makina përplas për vdekje kalimtarin në Elbasan, largohet nga vendngjarja autori