Kurti: Me axhendë të Rusisë, Serbia po përpiqet të destabilizojë Kosovën dhe rajonin

Kurti: Me axhendë të Rusisë, Serbia po përpiqet të destabilizojë Kosovën dhe rajonin

1660749111_kurit.jpg

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë konferencës për shtyp me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Jean Stoltenberg tha se Serbia po vepron me një axhendë të qartë të Rusisë për të krijuar destabilizim në Kosovë dhe rajon.

“Serbia po vepron me një axhendë të Rusisë që do të stabilizojë jo vetëm Kosovën por edhe rajonin. Jemi të angazhuar për siguruar paqe e rend në të gjithë rajonin. Vlerësojmë shumë dedikimin tuja për stabilitet dhe paqe në rajon. Në qëndrojmë fort bashkë”, tha Kurti.


Lajmi kryesor:

Stoltenberg- Vuçiçit: Ndërhyjmë nëse ka konflikt në Kosovë! Presidenti serb: Ata s’po respektojnë marrëveshjen! Kurti: Nuk tërhiqemi nga reciprociteti


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital