Kush është aktorja e njohur, partnerja e presidentit të ri të Argjentinës

Kush është aktorja e njohur, partnerja e presidentit të ri të Argjentinës

Javier Millay dhe María Eugenia

Prej disa muajsh ajo është partnerja e një prej liderëve më të mëdhenj politikë në botë, Javier Millay, i cili të dielën u zgjodh president i Argjentinës Por përveç romancës së saj të famshme, Fatima Flores është një aktore dhe komediane e njohur që prej vitesh ka mbushur teatrot e Argjentinës, kryesisht me performancat e saj ku imiton personalitete të shumta.

Ajo ka marrë pjesë edhe në programe të suksesshme televizive. Madje, edhe kur thirret për intervista televizive, shpesh e pyesin për gjëra intime, dhe mundet, pa ndihmën e maskave apo kostumeve, të mishërojë më shumë se njëzet personazhe, nga aktorët dhe prezantuesit e saj në televizonet argjentinase.

Fatima është emri i saj artistik. Emri i saj i vërtetë është María Eugenia, ajo është 42 vjeç dhe është rritur në Olivos, një lagje në periferi të kryeqytetit argjentinas, ku ndodhet rezidenca presidenciale, raporton CNN .

Pseudonimi i saj, siç ka thënë në shumë intervista, është vendosur nga ajo me sugjerimin e ish-bashkëshortit të saj, Norberto Marcos, të cilin e takoi në Peru kur shkoi në punë në vitin 2001 dhe që deri në fillim të vitit ishte gjithashtu producent i saj.

Pas 22 vitesh lidhjeje, ndarja e tyre në fillim të këtij viti pushtoi programet lokale argëtuese dhe faqet e internetit, ashtu si edhe romanca e saj me presidentin e zgjedhur.

Ishte një javë pas zgjedhjeve paraprake, më 13 gusht, kur u njoftua se ekstremisti Javier Millay kishte një lidhje me Flores.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Rrëzohet F-16 amerikan në Korenë e Jugut, shpëton për mrekulli piloti

FOTO/ Rrëzohet F-16 amerikan në Korenë e Jugut, shpëton për mrekulli piloti