Laçi shtang Vllazninë, ‘luftë’ me tifozët në Rrogozhinë! Egnatia dhe Teuta barazojnë mes tensionit (VIDEO)

Laçi ka shtangur Vllazninë duke marrë 3 pikë tejet të rëndësishme në luftën për mbijetesë. Falë fitores 2-0 kurbinasit kanë shpëtuar nga shkarkimi trajnerin Gentian Mezani, ndërsa nga ana tjetër Vllaznia humbi mundësinë për të rikuperuar ndaj Tiranës kryesuese, që një ditë më parë barazoi 1-1 kundër Bylisit. Për rrjedhojë diferenca mes shkodranëve dhe bardhebluve ka mbetur 7 pikë.

Ndërkohë sfida tjetër e orës 13:00 mes Egnatias dhe Teutës është mbyllur në barazim 1-1, por ajo u ndërpre për 17 minuta për shkak të rrëmujave që shkaktuan tifozët në tribuna. Gjithçka nisi pas golit të durrsakëve dhe me pas mbështetësin rrogozhinas bëheshin protagonistë duke hedhur sende në fushë. Për pasojë pati edhe një dëmtim të lehtë të arbitrit të katërt Dorian Maletaj.

VIDEO:

Laçi 2-0 Vllaznia

Egnatia 1-1 Teuta

 

Ne.k./S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

'Minuta Zero'/ Gjyrezi: Do doja Ismajlin nga minuta e parë! Karriqi: Shqipëria fiton ndaj Spanjës

'Minuta Zero'/ Gjyrezi: Do doja Ismajlin nga minuta e parë! Karriqi: Shqipëria fiton ndaj Spanjës