'Nuk lejohet të tregtosh në trotuar!' Shitësi ambulant i shkon në shtëpi dhe plagos me thikë kryetarin e njësisë administrative Sukth dhe nipin e tij

DDURRES -Dita e fundit e 2019-ës, 31 dhjetori, nuk ka lënë pas edhe ngjarjet e rënda në Shqipëri, ku pas atentatit që ju bë në zyrë kryebashkiakut të Lushnjes, duke e lënë të plagosur nga shërthimi i një granate, një tjetër zyrtar është plagosur, këtë radhë me thikë.

Ngjarja ndodhi në Sukth, ku Rrapo Osmani, kryetar i njësisë administrative të Sukthit, ka mbetur i plagosur me dy goditje me thikë. I plagosur mbeti edhe një nipi i tij 21-vjeçar me inicialet K.O,  të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën. 

Strukturat e Policisë së Durrësit ngritën pika kontrolli dhe ushtruan kontrolle në disa banesa e ambiente ku dyshohej se mund të fshihej autori i ngjarjes, si dhe u bashkëpunua edhe me Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, duke bërë të mundur arrestimin e 36 vjeçarit, Algert Bellova, banues në Sukth.

Sipas raportimeve të para nga gazetarët në terren, Rrapo Osmani ka pasur debate të mëparshme me Algert Vellova i cili është tregtar ambulant, ku shpesh i kishte thënë se nuk duhej të tregtonte në trotuar (fruta-perime). Ata kanë pasur edhe një telefonatë mes njëri-tjetrit para ngjarjes. Por për Algert Bellova debati nuk është mbyllur aty. Shitësi ambulant i ka shkuar në shtëpi Rrapo Osmanit, ku sërish ka nisur të debatojë me të. Aty ka nxjerrë thikën dhe ka goditur Rrapo Osmanin, dhe nipin e tij 21-vjeçar që ndodhej në shtëpi, më shumë mundësi për të pritur së bashku Vitin e Ri. 

Mësohet se autori e ka ndërruar mbiemrin nga Meta në Bellova, dhe tashmë rezulton si Algert Bellova, siç raporton gazetari Artur Korriku.

Rrapo Osmani

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento

Komente

 • Papi: 31/12/2019 18:45

  Ne rrugen per dubrovnik te gjithe nxjerrin prodhimet bujqesore ne shitje anes rruges flasim per nje gjatsi 30-40 km kurse zgjebet tona do bejne shtet ndalojne perimet dhe i japin perparsi hashashit

  Përgjigju
 • arsen: 31/12/2019 18:44

  A i afroj menyre jetese me pune te siguruar nga bashkia ky kryetari qe e thirri ne shtepi si trim. Mos mendoni se po te jeni ne dispozicion te pjeses gjobevense, kriminale dhe vrasetare e keni kryer detyren si zbatues i ligjit qe na implementoi Europa. Ku jeni me detyrimin qe keni, qe atij qe nuk e lini te shese ne trotuar, ti siguroni buken e femijeve,shkollen dhe mjeksine, pra ti garantoni jeten. A keni ndegjuar se te jashte ligjshem jane shume shqipetar dhe sirian ne Europe, por as kryetari i bashkise as polici nuk shkon deri aty sa ti rrezikohet jeta e tij ose e nipit nga thika emigrantit sepse atje trajtohen edhe si thyers te ligjit por dhe si hallexhinj qe duhet tu zgjidhet problemi. Vaj hallit si do kerciste mitrolozi, gazi lotsjelles mbi anijet me emigrant shqipetar ne Trieste. Jepini buke uje dhe liri hallexhinjve te papune.

  Përgjigju
 • lacjani: 31/12/2019 18:27

  kur padrejtësia bëhet ligj, rezistenca bëhet detyrë !!

  Përgjigju
  • Klodi: 31/12/2019 23:35

   Bravo patrioti im

 • administrata: 31/12/2019 18:12

  Po cpune ka kryetari i njesise administrative me shitesit ambulant? a ska policine bashkiake . Edhe Eion Veliaj shiste fiq po askush nuk e ngacmonte.

  Përgjigju
 • Shaban: 31/12/2019 17:57

  Kishte hall ku te shiste tani ka hall ku te fshehi b***. Injorantet kafshe.

  Përgjigju
 • Proka: 31/12/2019 17:48

  Po ku te shese i shkreti,mezi ka arritur te ofroje ne shitje frutat qe te mund te fitoje sado pak leke per te gezuar familjen e tij per feste qe tju mundesoje nje darke. Ke ne ndodhin cudira me tonelata, as per festa nuk i lejojne qytetaret te shesin te lire.

  Përgjigju
 • Pyka: 31/12/2019 17:44

  D.m.th në atdheun tonë,ç'do gjë shkon vaj... po vaj fare...dhe ky që shet për të mbajtur frymën ....shkel ligjin!Kjo është ulëritëse!Ligjin ta zbatojnë njëherë legenat:KÇK,presidenti,ministrat,deputetët....dashnoret e të cilëve shesin po...he,këtej nga Europa!S'keni turp,legena e faqezinj,merreni me më të dobtit....keni 30 vjet që keni dështuar...dhe jua ka fajin të tjeret....otomanizëm

  Përgjigju
  • Artur Hasanaj: 31/12/2019 18:48

   SIC KE NICKNAME ASHTU JE O PYKE E PYKAVE. QUO VADIS ALBANISTAN 2020??? Ai duhet te shese te pikat e miratuara nga Bashkia o kokedru dhe jo ku ti teket. Keshtu eshte ne tere boten e qyteteruar. Po ju jeni mesuar atje ku hani doni edhe te dhisni o shpellare shqipfoles

 • Loran shehu: 31/12/2019 17:40

  Po ky kryetari cfar e di veten xhandar ne kohen zogut ca i dukeshka vetja apo se esht ulur ne nje karrike

  Përgjigju
 • Besnik isufi: 31/12/2019 17:23

  Neveri asnjeher ky vend ska qen ma keq qeveri mizore kryeminister arrogant dhe i pa shpirt i mbeshtetur te krimi opozit pa lider dhe e dhe nuk e meritojne asnje q

  Përgjigju
  • Astrit Banushi: 31/12/2019 17:56

   Cthua o truthare I zbritur nga bokerimat e qoftelargut. Qeveri mizore pse nuk lejon te tregtohet ne trotuar??? Apo ky shpellari trim qe ja ka mbathur dhe eshte futur te verra e se jemes nuk don te paguaje 100 leke te reja ne dite dhe te tregtoje te pazari I fruta perimeve si gjithe te tjeret. Nga vini ju o vemje te qoftelargut???

 • Ggg: 31/12/2019 17:17

  Me ne fund shqiptaret po e kuptojne se cfare duhet te bejne kur u behet padrejtesi nga pushtetaret e ndyre.... Vetem duhet kujdes qe te mos lendojne te tjeret rreth e qark....

  Përgjigju
  • alba dy: 31/12/2019 17:53

   Cfare duhet te bejne o idiot. Ti marrin jetën tjetrit. Por ky stan kete bulmet ka.

 • shqip: 31/12/2019 17:16

  Spo di ca me uruar per vitin tjeter vec ishalla kemi lajme kry 30 minutash se tani per tani po e mbyllim 2019 me lajm kry 10 minutash. Kjo eshte se kemi administraten dhe qeveritaret me te perlyer ne historin e shtetit shqiptare

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg