Lajmi i mirë për drejtuesit e automjeteve, ja lehtësirat që do përfitojnë nga 1 shkurti

Lajmi i mirë për drejtuesit e automjeteve, ja lehtësirat që do përfitojnë nga 1 shkurti

Leje e Drejtimit Ndërkombëtar

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka bërë me dije se duke nisur nga data 1 shkurt 2019, Lejet e Drejtimit Ndërkombëtare që aktualisht janë 1 dhe 2 vjeçare do të bëhen 3 vjeçare. Përmes një postimi në rrjetet sociale, DPSHTRR shkruan se për t'u pajisur me një Leje e Drejtimi Ndërkombëtare me afat 3 vjeçar, qytetarët nuk duhet të paguajnë asnjë tarifë shtesë nga kostoja aktuale.

 

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka bërë me dije se duke nisur nga data 1 shkurt 2019, Lejet e Drejtimit Ndërkombëtare që aktualisht janë 1 dhe 2 vjeçare do të bëhen 3 vjeçare. Përmes një postimi në rrjetet sociale, DPSHTRR shkruan se për t'u pajisur me një Leje e Drejtimi Ndërkombëtare me afat 3 vjeçar, qytetarët nuk duhet të paguajnë asnjë tarifë shtesë nga kostoja aktuale.

DPSHTRR

Drejtoria shprehet se kjo masë është lehtësim i madh, kursim kohe për ata që paraqiteshin në sportele çdo 1 vit, si dhe kursim monetar për qytetarët e subjektet. Masat e fundit nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor i kanë dhënë fund edhe mungesës së profesionistëve në sportelet e shërbimeve si dhe kanë forcuar në maksimum kërkesën e llogarisë për të gjithë punonjësit.

Njoftimi i DPSHTRR në rrjetet sociale

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Dy koncerte në opera për javën kulturore gjermane! Artistët italianë e shqiptarë, ‘përtej kufijve të shpirtit’

Dy koncerte në opera për javën kulturore gjermane! Artistët italianë e shqiptarë, ‘përtej kufijve të shpirtit’