Lajmi që Ilir Meta u përjashtua nga PES është i vërtetë, ja fotoja që zbulon se Partia e Lirisë mori emailin

Lajmi që Ilir Meta u përjashtua nga PES është i vërtetë, ja fotoja që zbulon se Partia e Lirisë mori emailin

Me gjithë tentativat e Partisë së Lirisë për të mohuar lajmin për një vendimmarrje të Partive Socialiste Evropiane që e përjashton Ilir Metën nga pjesëmarrja nga Kongresi i radhës i PES në Berlin, lajmi është i konfirmuar. 

Që Partia e Lirisë e ka marrë një email dhe që lajmi është I VËRTETË e konfirmon edhe Tedi Blushi, Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie. 
Blushi në emër të Partisë së Lirisë publikon një faksimile (Foto e mëposhtme), që është krejtësisht e ndryshme nga ajo që Report Tv publikoi më herët. Pra duket qartë që ata e kanë marrë një e mail të tillë, pavarësisht se pretendojnë të kundërtën. Kjo mund të vihet re fare mirë në “kokë”  e mailit.

Në foton e sjellë nga Report Tv, nuk duket se kush janë 3 personat e tjerë që u ka shkruar e-maili, e ndërsa në foton e publikuar nga Tedi Blushi zbulohet që bëhet fjalë për Monika Kryemadhin, Ralf Gjoni dhe është vendosur edhe në dijeni Giacomo Filibeck.

Foto e publikuar nga Tedi Blushi


Lajmi kryesor:

Partitë Socialiste Evropiane 'përjashtojnë' Ilir Metën, i anulojnë pjesëmarrjen në Kongres: Bëri Aleancë me Berishën


B.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto