Largimi nga jeta i Xhevdet Ferrit/ Braçe me fjalë të ndjera: Shuhet, por nuk ikën! Mos e qani, duartrokiteni fort

Xhevdet Ferri

Postimi i Braçes

Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas ndarjes nga jeta të artistit të njohur Xhevdet Ferri. Teksa ka publikuar foto nga rolet e tij, Braçe shkruan se ai është shuar por nuk ka ikur.

"Xhevdet Ferri shuhet, por nuk ikën. Ja këtu do jetë këtej e tutje

Në kërkim të kujt – (2009) si Prokurori,
Gjallë – Alive! (2009) si Zefi,
Time of the Comet (2007) si babai Anjezes,
Gjoleka, djali i Abazit (2006) si shoferi kamionit,
Saimir – (2004) si Edmondi,
Dasma e Sakos – (1998) si Sako,
Loin des barbares – (1994) si refugjati,
Vitet e pritjes – (1990) si Gjoni,
Treni niset në shtatë pa pesë – (1988) si Martini,
Përrallë nga e kaluara – (1987) si Trimi,
Dhe vjen një ditë – (1986) si Gori
Hije që mbeten pas – (1985) si Agroni,
Vendimi – (1984) si Sadriu,
Fushë e blertë fushë e kuqe – (1984) si Petriti,
Besa e kuqe – (1982) si Pali,
Era e ngrohtë e thellësive – (1982)
Gjurmë në kaltërsi – (1981 si Astriti,
Sketerre 43 – (1980) si Arjani,
Vëllezër dhe shokë – (1980 si Marko!

Mos qani për të! Duartrokiteni fort për veprat e tij!",
shkruan Braçe.


Lajmi kryesor:

Reagimet për Xhevdet Ferrin/ Meta: La trashëgimi të vyer! Rama: S’kam fjalë...! Braçe: Mos qani, duartrokiteni


  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar