Foto-Video/ Totti shijon byrekun me fasule! Dreka "VIP" në Pallatin e Brigadave, kuzhinierët nga Lezha gatuajnë për kryesinë e UEFA-s

Mesditën e sotme është shtruar një drekë në Pallatin e Brigadave për miqtë e Romës dhe Feynoord, ku ka marrë pjesë dhe Kryeministri Edi Rama. Të ftuar të Federatës së Futbollit janë kryesia e UEFA-s dhe futbollistë të njohur si Francesco Totti.

Shefi i njohur i kuzhinës, Altin Prenga thotë se ka qenë sot mes shefave që kanë gatuar për Kryesinë e UEFA-s në Tiranë dhe finalistët e ekipeve të Conference League. Altini ndan një foto me legjendën e Romës Francesco Totti dhe shkruan se italiani ka provuar sot byrek me fasule.

Kjo drekë e rëndësishme u është besuar shefave lezhjanë, Altin dhe Anton Prenga nga Mrizi i Zanave, shef Alfred Markut nga Rapsodia dhe shefit Sebastian Biba.

"Të ftuarit ishin organizatorët e eventit, personalitete dhe futbolliste. Me sa kuptuam u ndane shume te kënaqur sepse pjatat u kthyen bosh", thotë me shaka Altin Prenga në një prononcim të shkurtër për Shqiptarja.com.

Menuja me produkte shqiptare që u servir në dreken VIP

- Levrek dhe açuke nga Lezha

- Krap nga Shkodra

- Byrek me fasule Kallmeti dhe kërpurdha Puke

- Pule me jufka të Dibrës

- Tavë kosi me mish qengji dhe shafran nga Elbasani

- Embëlsira tradicionale me fruta pylli


Lajmi kryesor:

Conference League/ Tirana shkëlqen, ditë feste dhe zero incidente serioze gjithë ditën! Valle dhe muzikë në rrugët e kryeqytetit! Mijëra tifozë shijuan finalen e parë evropiane në Shqipëri (VIDEO)


M.Q.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë